Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.04.2018

jasno
Danes bo večinoma jasno, popoldne bo na severu države nastalo nekaj kopaste oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29, na obali malo nad 20 °C.
9°C | 28°C
ponedeljek, 23.04.2018
9°C | 28°C
torek, 24.04.2018
12°C | 24°C
sreda, 25.04.2018
11°C | 28°C
četrtek, 26.04.2018
11°C | 26°C
Opozorila
Nedelja, 22.4.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
28°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Tovariško srečanje na Debencu


KULTURA, DRUŠTVA

| |
07.07.2017      8:22
A A

Tovariško srečanje na DebencuDeli:

Kot vsako leto, tako tudi letos, je bilo organizirano tovariško srečanje članov in simpatizerjev ZB za vrednote NOB Dolenjske in Bele krajine, ki je bilo v soboto 1. 7. 2017, v počastitev 76. obletnice ustanovitve OF in spominu na dogodke med NOB, na Debencu pri Mirni. Organizatorja trebanjsko  in mirnsko združenje borcev za vrednote NOB sta pripravila čudovit program, v katerem so sodelovali: MePZ DU Mirna s harmonikarjem Dušanom Kotarjem, recitatorki OŠ Mirna, glasbenika iz skupine Nasmeh, slavnostni govornik pa je bil župan Občine Mokronog-Trebelno Anton Maver, ki je vse prisotne popeljal skozi utrinke zgodovine, pa tudi v današnji čas. Med drugim je dejal, da moramo biti ponosni na svojo zgodovino in ne popuščati pri ohranjanju spomina na polpreteklo zgodovino, ki jo je pisal trpeč slovenski narod, pa tudi na osamosvojitveno vojno za Slovenijo ne smemo pozabiti,  kajti tako 2. svetovna vojna kot osamosvojitvena dokazujeta, da Slovenci zmoremo združiti modrost in razum, verjamemo v svoje sposobnosti in cenimo pozitivne lastnosti drugih. Za zaključek pa je dejal: »Slovenija postopno, a vztrajno dozoreva. V zadnjih letih smo se prebili iz krize in imamo razloge, da v prihodnost zremo samozavestno in z optimizmom. Na nas pa je, da skupaj poskrbimo, da se bo Slovenija razvijala v smeri pravične družbe, v državo uspešnega gospodarstva, v državo, ki bo ostala varna in v kateri je lepo živeti. Bodimo ponosni na svojo domovino in imejte se lepo.« 

Podeljena so bila priznanja, ki sta jih podelila predsednik trebanjskega združenja Boštjan Sladič in predsednik Območnega odbora ZB Novo mesto Uroš Dular. Odlikovanje za najboljšo krajevno organizacijo v okviru Zveze združenj borcev za vrednote NOB Slovenije je prejela  OO ZB za vrednote NOB Mirna, srebrno plaketo ZB za vrednote NOB Slovenije je prejel Dušan Jakopin, priznanja ZB za vrednote NOB Trebnje za prizadevno delo v društvu in za sodelovanje z društvom pa so prejeli: Janez Kolenc, Damjan Kadunc,  Primož Smole in Vojko Smole – vsi iz OO ZB Mirna.

Na prireditvenem prostoru so bili postrojeni člani Gorjanske, Duletove, Novomeške in Slobodanove čete, ki tvorijo spominsko formacijo 1. Dolenjskega bataljona.

Program je povezoval Zoran Remic, ki je obenem tudi recitiral verze Karla Destovnika Kajuha.

Mirna, 3.7. 2017

Pripravila in slikala: Anica Janežič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZDRUŽENJE BORCEV ZA VREDN? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!