Logo MojaObčina.si

Šentrupert

JUTRI
9°C
1°C
NED.
9°C
0°C
2827

SKRB ZA OKOLJE: Kako odlagamo biološke odpadke?

Biološki odpadki zavzemajo več kot trideset odstotkov gospodinjskih odpadkov. Če jih zbiramo ločeno, bomo dosegli manjšo količino odpadkov na odlagališču in s tem podaljšanje njegove življenjske dobe, manj bioloških odpadkov na odlagališču pa pomeni tudi manj toplogrednih plinov. Zbrane biološke odpadke bomo predelali v kompost in ga vrnili v naravni snovni krog; tako bomo preprečili onesnaževanje narave.

Biološke odpadke odlagamo izključno v zabojnik za biološke odpadke. Paziti moramo, da jih nikoli ne odložimo v navadni plastični vrečki. Uporabimo vrečke iz biološko razgradljivih materialov. 
Odpadke lahko odložimo tudi zavite v časopisni papir ali v papirnati vrečki.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi