Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno, padavine se bodo razširile nad vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa lahko ponekod tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
10°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 15°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
6°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 13h
Dane popoldne bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
10°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Delo Društva upokojencev v letu 2013


DRUŠTVA

| |
04.03.2014      18:24
A A

Delo Društva upokojencev v letu 2013Deli:

Spoštovane članice in člani ter občani Občine Šentrupert. 22.2.2014 smo imeli občni zbor društva. Zbora se je udeležilo 174 članov. Delo društva pa bi radi predstavili tudi širši javnosti. Obudil bom delo in aktivnosti našega društva v letu 2013.

 

Naše društvo je na dan 31. 12. 2013 štelo  346 članov (leta 2012 354 članov), od tega 139. moških in 207.žensk. V letu 2013 se je na novo včlanilo 18 članov, izstopilo je 9 članov, umrlo pa je 17 članov.

Upravni odbor se je v letu 2013 sestal 6 krat na rednih sejah. Izrednih sej nismo imeli. Na vseh sestankih upravnega odbora je bil prisoten tudi najmanj en član nadzornega odbora.V skladu s programom dela smo v preteklem letu organizirali dva izleta, ki sta bila namenjena predvsem članom, ki se drugih aktivnosti v okviru društva ne udeležujejo.

 

Tako smo si spomladi ogledali spodnjo Avstrijo, v jesenskem mesecu pa smo organizirali izlet v Mokronog, Sevnico, Blanco in zaključili izlet v Vodalah. Obenem je bil izlet namenjen tudi "martinovanju". V prostorih društva smo ob pomoči CIK-Trebnje organizirali izdelovanje ročnih del, aktivno pa poteka vadba pikada, telovadba za ženske in vsak mesec se organizira pohod. Avgusta smo se udeležili srečanja upokojencev Dolenjske in Bele krajine na Jasi v Dolenjskih toplicah. V septembru smo organizirali tradicionalno družabno srečanje za vse člane v Kovačevem hribu. Na pobudo Občine Šentrupert in v sodelovanju z Zavodom za zdravstveno varstvo Novo mesto smo izvedli program z naslovom "Živimo zdravo".

 

Program je bil izveden v celoti, 12.11.2013 pa je bila izvedena tudi delavnica z prikaznom izdelovanja zdravih obrokov. Konec leta smo za vse starejše člane DU nad 80 let priredili srečanje. Srečanja se je udeležilo več članov in sicer  starih80 inveč let ter člani upravnega odbora. Vsem članom starim80 in90  let, ki se srečanja niso udeležili smo tudi lani poslali čestitko ob praznovanju rojstnega dne, stare 90 in več pa smo osebno obiskali.

 

Preko celega leta je bila organizirana prodaja vstopnic s popustom za kopanje v notranjih in zunanjih bazenih v Šmarjeških toplicah. V stavbi Društva na naslovu Šentrupert 44 smo v preteklem letu obnovili električno napeljavo v dveh prostorih,  izolirali eno sobo in vse pobelili, sodelovali pa smo tudi z občinskim podjetjem Dežela kozolcev in jim pomagali pri postavitvi hišic za novoletni sejem.

 

Šentrupert  4. 3. 2014          

Boštjan SLADIČ

PREDSEDNIK
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentrupert!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!