Logo MojaObčina.si
DANES
26°C
12°C
JUTRI
23°C
16°C
Oceni objavo

Občina Šentrupert v mreži Prostofer

Občina Šentrupert se kot 105. občina priključuje projektu Prostofer. Navzoče je nagovorila namestnica direktorice AVP Saša Jevšnik-Kafol. Pridružila sta se direktorica Občinske uprave Občine Šentrupert Anne Marie Valentar in direktor zavoda Zlata mreža Miha Bogataj. #VozimoPametno
 
PROSTOFER (prostovoljni šofer) je trajnostni vseslovenski prostovoljski projekt zavoda Zlata mreža za mobilnost starejših, ki povezuje starejše osebe, ki potrebujejo prevoz in ne zmorejo uporabljati javnih in plačljivih prevozov, s starejšimi aktivnimi vozniki, ki pa po drugi strani radi priskočijo na pomoč. Številni starejši imajo velike težave s prevozi, sploh če so doma zunaj mestnih središč, kjer ni razvite avtobusne mreže. Tisti bolj oddaljeni se velikokrat ne morejo odpraviti po opravkih, kadar si želijo, temveč se prilagajajo možnostim oziroma času, ko jim lahko pomagajo družinski člani ali prijatelji. Nekateri uporabljajo taksi, vendar pa je to za številne prevelik strošek.

Oglejte si tudi