Logo MojaObčina.si

Šentrupert

DANES
9°C
2°C
JUTRI
2°C
2°C
Deli
1657

Nastop MePZ DU Šentrupert v Cankarjevem domu

Letos so se člani Mešanega pevskega zbora Društva upokojencev Šentrupert udeležili 16. Festivala za tretje življenjsko obdobje v Cankarjeven domu. Glasbena zgodbica je v kulturnem programu zajemala vsebino: starost, mladost in sedanjost. Trud zbora je bil z nastopom moralno poplačan, saj je dobremu povezovalcu v CD kar jemalo sapo od zadovoljstva in je odkritosrčno pohvalil pevce, ker takih nastopov, kot je bil njihov, še niso bili vajeni.

Obiskovalci so pozorno spremljali nastop in med njimi so srečali več znanih obrazov, tudi Karla Erjavca in predsednika vlade Mira Cerarja.

Pred nastopom so se večkrat srečali tudi z vprašanjem, kako neki lahko  pridemo do CD v Ljubljani!

Kako neki, kar tako že ne!

Najprej te morajo opaziti izven domačega kraja in kar na lepem nimaš niti želje do domače hvale vredne pozornosti.

Na začetku pevske poti so bili najprej prijetni rezultati, ob spremstvu najrazličnejše oblike treme pri posameznikih. Nato so v letu 2016 v domači občini prikorakali že do 7. Koncerta zbora. Zaneslo jih je tudi v Šentlovrenc, odneslo v Kočevje na revijo pevskih zborov in mimogrede še na pevsko revijo JSKD Trebnje.

Sledila so povabila, nato razpisi, pa oblikovanje novega pevskega nastopa in rezultat je tukaj!

Zavedajo se svoje odgovornosti, zato so v CD zastopali našo občino z veseljem, zadovoljstvom in ponosom. Na vsakem koraku pa so se spominjali vseh, še posebej profesorja Jožeta Zupana z željo vsega lepega.

Hvala vsem, ki podpirate dejavnost pevskega zbora, hvala Borutu Kolencu, posebej pa pevcem zbora.


Z veseljem zapisala

Duška Lah Peček

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij