Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.07.2017

pretežno oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno s krajevnimi padavinami in nevihtami. Ob morju bo večji del dneva pihal jugo, zvečer pa bo zapihal okrepljen severozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 26, v južnih krajih do 30 stopinj C.
20°C | 29°C
torek, 25.07.2017
17°C | 26°C
sreda, 26.07.2017
14°C | 24°C
četrtek, 27.07.2017
12°C | 26°C
petek, 28.07.2017
14°C | 31°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.7.2017 ob 10h
Danes bodo nekatere nevihte spremljala krajevna neurja z nalivi in močnejšimi sunki vetra. Ni izključen tudi pojav toče. Na obali bo zvečer ob prehodu hladne fronte zapihal okrepljen severozahodnik.
20°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

KUD Klati Vitez v Vid in Pero show


KULTURA

| |
26.03.2014      13:10
A A

KUD Klati Vitez v Vid in Pero show


Odzvali smo se na povabilo POP TV za nastop super junaka v Vid in Pero show


Deli:

V soboto, 22.03.2014, smo nastopili v VIP SHOW - u, kjer je bil tokratni superjunak naš član Janez Kvaternik - Kamniški.

Ker je bila rdeča nit pogovora srednji vek in zgodnja renesansa, sta v šovu nastopila še burkež Dan Štular iz Ljubljane in berač Bešter Bojan BB Teater iz Kranja; oba sta dolgoletna sodelavca in prijatelja KUD Klati Vitez.

Na kratko je bilo predstavljeno Janezovo 14 letno ukvarjanje s tem bogatim zgodovinskim časom, s poudarkom na društveni razstavi eksperimentalne arheologije na temo pozni srednji vek in zgodnja renesansa, ki jo ima društvo stalno postavljeno v Barbovi graščini na Veseli Gori.

Kot zanimivost, ki je bila predstavljena, je ta, da Janez sam izdeluje viteške oklepe za potrebe društva, Vid in Pero pa sta si oklepe tudi nadela in se preizkusila v mečevanju. Na koncu ju je vitez Kamniški povišal v ,,vipeza,, na star in novejši način, Vida s krepko klofuto, Perota pa z mečem.

foto: Miro Majcen

 
Povezave:vip.24ur.com/
5 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KUD KLATI VITEZ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!