Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v severovzhodni Sloveniji bo občasno še rahlo deževalo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
8°C | 21°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Člani KUD Klati Vitez popestrili dogajanje na ......


KULTURA

| |
19.03.2015      10:35
A A

Člani KUD Klati Vitez popestrili dogajanje na Gregorjevem sejmuDeli:

Kot vsako leto, se člani Kud Klati Vitez z Vesele Gore poiskušamo bolj ali manj uspešno vključiti v sejemsko dogajanje.

Tako smo tudi letos na ogled odprli stalno interaktivno, animacijsko, razstavo eksperimentalne arheologije, na temo pozni srednji vek in zgodnja renesansa. Obiskovalci so na heraldičnem hodniku podrobneje spoznali teritorialno zgodovino Slovenije skozi čas, v vitezovi orožarni jih je čakala zajetna zbirka srednjeveških viteških oklepov in orožja, v grajski tiskarni so si lahko ogledali nekaj zgodovinskih, za slovenski narod pomembnih knjig, obenem pa si na delujoči rekonstrukciji Guttembergove tiskarske preše tudi natisnili Primoža Trubarja, v deželnem uradu pa so si lahko dali napisati svoje ime v kaligrafskem stilu. Obiskovalci so presenečeno ugotavljali, da je na Veseli Gori muzej te vrste, kjer se da vse prijeti v roke in sprobati, še bolj pa so bili presenečeni nad dejstvom, da vse oklepe in meče člani tudi dejansko nosimo in uporabljamo na prireditvah doma in na tujem.

Na grajskem dvorišču smo otroke in mlade po srcu animirali na lokostrelski rampi, kjer so spoznali tehniko streljanja z tradicionalnim dolgim lokom in metanja bojne sekire v tarčo.

Najbolj smo ponosni na naš zimski projekt - vrtiljak, ki je popolnoma lesen in je bil izdelan po vzoru srednjeveških vrtiljakov. Vsekakor se je naš vrtiljak izkazal kot velik magnet za obiskovalce in priredil pravi mali srednjeveški živ žav na grajskem dvorišču
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KUD KLATI VITEZ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!