Logo MojaObčina.si

Šentrupert

DANES
18°C
-2°C
JUTRI
18°C
0°C
Deli
1411

7. koncert MePZ DU Šentrupert

Dočakali  smo  realizacijo  7.  Koncerta  tega  zbora,  kateri  je  bil  posvečen  Kulturnemu  prazniku. Poleg  pozdravnega  govora  prijaznega  župana  Ruperta  Goleta,  se  je  slavnostna  govornica Alenka  Stražišar  Lamovšek  lepo  dotaknila  pomena  KULTURE  od dr. Prešerna,  do  Maje  Žibert . Ob  tem  je  poudarila  vrednost  Dežele  kozolcev,  saj  je  sama tam  kustosinja. Ni  pa  pozabila  na  pevce  MePZ  DU  Šentrupert, kateri  zavzeto  predstavljajo  ljudsko  pesem  v  najrazličnejših  pomenih.


Dvorana  na  dan  koncerta  ni  imela  praznega  stola.  Tudi  vzdušje  vseh  je  bilo  izjemno. Izvirna  je  bila  vsebina,  za  kar  je  odgovorna  zborovodkinja. Tako,  kakor  vsak  nastop,  je  bil  tudi  ta  koncert  visoko  kulturen.


Ena  izmed  poslušalk  je  celo  izjavila:  »Kaj  vse  se  da  narediti  s  starimi  ljudmi! To  je  neverjetno!«

Veste,  ti  pevci  so  vestni,  pevsko  dokaj  ubogljivi.  Prepričana  sem,  da  dokler  ustvarjaš  in  bistriš  svoje  možgane,  si  lahko  prepričan,  da  bo  tako  še  dolgo. Če  ne  verjamete,  pridite  k  nam.


Poleg  posameznih  pevcev  so  popestrili  še: ljudska  pesnica  Tilka,  odličen  Niko,  orgličar  Marjan  in  harmonikar  Rok. Zadnja  dva  se  bosta  zadnjo  soboto  v  februarju  udeležila  Festivala  orglic  v  Mokronogu!


Zapisala:  Duška  Lah  Peček

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!