Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem na Kočevskem bo občasno naletaval sneg. Pihal bo vzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja, ki bo čez dan nekoliko oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Goriškem in ob morju do 10 °C.
1°C | 5°C
ponedeljek, 17.11.2018
0°C | 8°C
torek, 19.11.2018
2°C | 3°C
sreda, 20.11.2018
1°C | 2°C
četrtek, 21.11.2018
2°C | 6°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 6h
V nedeljo zjutraj in dopoldne bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini še presegli hitrost 100 km/h.
1°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

7. koncert MePZ DU Šentrupert


DRUŠTVA, UMETNOST

| |
09.02.2017      11:03
A A

7. koncert MePZ DU Šentrupert



Deli:

Dočakali  smo  realizacijo  7.  Koncerta  tega  zbora,  kateri  je  bil  posvečen  Kulturnemu  prazniku. Poleg  pozdravnega  govora  prijaznega  župana  Ruperta  Goleta,  se  je  slavnostna  govornica Alenka  Stražišar  Lamovšek  lepo  dotaknila  pomena  KULTURE  od dr. Prešerna,  do  Maje  Žibert . Ob  tem  je  poudarila  vrednost  Dežele  kozolcev,  saj  je  sama tam  kustosinja. Ni  pa  pozabila  na  pevce  MePZ  DU  Šentrupert, kateri  zavzeto  predstavljajo  ljudsko  pesem  v  najrazličnejših  pomenih.


Dvorana  na  dan  koncerta  ni  imela  praznega  stola.  Tudi  vzdušje  vseh  je  bilo  izjemno. Izvirna  je  bila  vsebina,  za  kar  je  odgovorna  zborovodkinja. Tako,  kakor  vsak  nastop,  je  bil  tudi  ta  koncert  visoko  kulturen.


Ena  izmed  poslušalk  je  celo  izjavila:  »Kaj  vse  se  da  narediti  s  starimi  ljudmi! To  je  neverjetno!«

Veste,  ti  pevci  so  vestni,  pevsko  dokaj  ubogljivi.  Prepričana  sem,  da  dokler  ustvarjaš  in  bistriš  svoje  možgane,  si  lahko  prepričan,  da  bo  tako  še  dolgo. Če  ne  verjamete,  pridite  k  nam.


Poleg  posameznih  pevcev  so  popestrili  še: ljudska  pesnica  Tilka,  odličen  Niko,  orgličar  Marjan  in  harmonikar  Rok. Zadnja  dva  se  bosta  zadnjo  soboto  v  februarju  udeležila  Festivala  orglic  v  Mokronogu!


Zapisala:  Duška  Lah  Peček


Priloge:
Neznan tip datoteke
slikamepzdu2017.jpg
80770_slikamepzdu2017.jpg (11,49 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠENTRUPERT? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠENTRUPERT
DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠENTRUPERT
ŠENTRUPERT 0044
Tel:

Bodite prvi pri oddaji mnenja.