Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Danes bo oblačno. Padavine se bodo na zahodu hitro krepile in do zgodnjega popoldneva zajele vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Popoldne bo zapihal okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa lahko ponekod tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
10°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 15°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
6°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 9h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
10°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Pridobljeno gradbeno dovoljenje za inovativno ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
14.04.2014      11:37
A A

Pridobljeno gradbeno dovoljenje za inovativno malo čistilno napravo projekta RusaLCADeli:

Občina Šentrupert je s pridobitvijo gradbenega dovoljenja naredila nov, pomemben  korak pri realizaciji LIFE+ projekta RusaLCA (LIFE12ENV/SI/1000443). S tem pilotskim projektom namreč Občina Šentrupert rešuje tako vprašanje čiščenja komunalne odpadne vode kakor tudi področje zmanjšanja porabe pitne vode. Mala čistilna naprava, ki bo zgrajena v Občini Šentrupert, se bo nahajala ob vodotoku Bistrica in bo namenjena čiščenju komunalnih odpadnih voda naselja Poštaje. Voda, ki bo konvencionalno očiščena v mali čistilni napravi, bo v drugi fazi dodatno očiščena z inovativnim postopkom remediacije z uporabo nanodelcev ničvalentnega železa in sicer do takšne stopnje, da bo pridobila status pitne vode. Preko povratne zanke bo nato vrnjena uporabnikom. Voda bo sicer ustrezala kriterijem za pitno vodo, kljub temu pa ni predvideno, da bodo uporabniki to vodo pili. Namenjena bo za zalivanje, pranje avtomobilov, kot požarna voda in podobno. Na ta način pričakujemo, da se bo poraba pitne vode zmanjšala za približno 30 %.

 

Projekt LIFE RusaLCA sofinancira Evropska komisija preko Program LIFE+ in zagotavlja polovico sredstev za izvedbo projekta, ki bo skupaj zahteval investicijo v višini 852.388 EUR. Raziskovalno in strokovno zahteven projekt bo potekal do konca leta 2016, mala čistilna naprava pa bo predvidoma dokončana v letu 2015.

 

Prepričani smo, da se bodo pridobljeno znanje in dobra praksa širili naprej, saj bo tovrsten sistem upravljanja voda dober zgled za druga podobna področja po Sloveniji.

 

Več informacij o projektu je na voljo na spletni strani www.rusalca.si.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentrupert!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!