Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo deloma jasno, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -5, ob morju okoli 6 °C.
-1°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
2°C | 16°C
četrtek, 23.11.2017
2°C | 13°C
petek, 24.11.2017
0°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
4°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBOR OŠ SLADKI ......


PROSTOVOLJSTVO

| |
17.03.2015      8:51
A A

OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBOR OŠ SLADKI VRH, BLESTEL V DVORANI UNION .


Akcija "Mobilna transfuzijska postaja" se bliža koncu. Upamo, da bomo krvodajalski avtobus že letos predstavili širši javnosti.


Deli:

 

V petek 13. Marca je bil v dvorani Union dobrodelni koncert v organizaciji KO RK Šentilj. Nastopala je Tanja Žagar s gosti: Ansambel Avantura, Vipavski tamburaši, violinist Lazaro Zumeta ter otroški in mladinski pevski zbor OŠ Sladki vrh pod vodstvom pedagoginje Jelke Veit. Pevska zbora, ki sta na mednarodnem zborovskem tekmovanju v češkem Olomucu odnesla srebrno priznanje,  sta izvedla svoj nastop tako briljantno, da so poslušalci kar stoje navdušeno ploskali. Čestitamo, saj s takšnim nastopom  razen šole  izvrstno zastopajo tudi Občino Šentilj.

Vsa pridobljena sredstva na koncertu bodo namenjena za nakup mobilne transfuzijske postaje s katero bo Center za transfuzijsko medicino Maribor lažje izvajal terenske in urgentne krvodajalske akcije. Ta zgodba se je začela v Šentilju, natančneje v KO RK Šentilj, leta 2010, ko si je maloštevilna skupina aktivistov RK, entuziastov, zadala nalogo začeti zbirati finančna sredstva za nakup namenskega avtobusa. V vseh teh letih smo preko zato ustanovljenega konzorcija zbirali denar, povezali v to zgodbo  OZ RK Maribor, večino lokalnih skupnosti SV Slovenije in tudi nekaj ekonomskih subjektov, med katerimi moram izpostaviti podjetje Kogal iz Šentilja, vsa ta leta sodeluje pri uresničitvi tega projekta.

Skratka, akcija se počasi bliža h koncu, avtobus je že v izdelavi v mariborski tovarni DURABUS in bo predvidoma v letošnjem letu izgotovljen in predan namenu. V vozilu bodo štiri mesta za odvzem krvi in seveda vsa druga potrebna medicinska oprema za terensko krvodajalstvo. Načrtujemo, da bomo z njim oplemenitili ustaljene metode terenskega krvodajalstva in v prihodnje lažje zagotavljali zadostne količine zdrave krvi, s katero bo UKC Maribor še naprej uspešno zdravil bolne in izvajal vse načrtovane operativne posege.

Donatorska sredstva nam  še vedno lahko nakažete na transakcijski račun OZ RK Maribor,Ul. Pariške komune 13, Maribor št.: 0451-5000 0397- 432 referenca: 0050738 Mobilni avtobus

 

Hvala vsem aktivistom in članom RK, strokovni službi in sekretarju OZ RK Maribor, Občini Šentilj in občanom, vsem članom konzorcija, vsem donatorjem, skratka vsem, ki ste kakorkoli sodelovali in pomagali pri tem velikem projektu.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KO RK Šentilj? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KO RK Šentilj
KO RK Šentilj
Naslov
Tel:041 844 850
Koledar dogodkov Preglej vse
November 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
28.11.2017 | Družabni dogodki
Delavnica "Mislim, torej sem!
28.11.2017 | Družabni dogodki
"Advent, čas pred božičem", pogovor z župnikom Igorjem Novakom

Bodite prvi pri oddaji mnenja.