Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
9°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
petek, 27.10.2017
8°C | 18°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

11. VELIKONOČNA HORVATOVA LIKOVNA KOLONIJA ...


KULTURA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
14.05.2014      19:43
A A

11. VELIKONOČNA HORVATOVA LIKOVNA KOLONIJA


Likovna sekcija KUD Gabrijela Kolbiča je 26. aprila 2014 organizirala 11. VELIKONOČNO HORVATOVO LIKOVNO KOLONIJO, ki jo je zasnoval slikar Jože Horvat s Spodnje Velke.


Udeleženci 11. Velikonočne kolonije
Udeleženci 11. Velikonočne kolonije
Deli:

 

 

Kolonija je tradicionalno potekala na kmetiji Dreier na Spodnji Velki 42 v prijetnem vzdušju in lepem vremenu. Kolonije se je udeležilo 11 likovnih ustvarjalcev in sicer Jože Foltin, Franc Simonič, Jasna Šosterič, Jožica Kerenc, Liljana Cafnik, Andrej Velikonja, Jožef Horvat, Igor Dolenc, Branko Gajšt, Andreja Breg in Jože Marinič. Potekala je od 9. do 15. ure, sledila je postavitev razstave, ki jo je odprl gospod župan Edvard Čagran. Po odprtju  razstave so udeležence kolonije razveselili še pevci ljudskih pesmi KUD Gabrijela Kolbič in dodali pridih nepozabnega velikonočnega dogodka. Pri tem ni možno pozabiti na dobrote kmetije Dreier, ki prihajajo izpod kuhalnice gospe Danice ter dobre vinske kapljice gospoda Bogomirja.  Za organizacijo kolonije gre zahvala gospodu Jožetu Horvatu, vodji likovne sekcije in Jasni Šosterič.

 

 Vljudno vabljeni na ogled razstave, ki bo na ogled do septembra 2014 na vinotoču kmetije Dreier.

 

Jože Marinič, član likovne sekcije KUD Gabrijela Kolbiča

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentilj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.