Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.10.2018

pretežno jasno
Popoldne bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo šibka burja. Drugod bo delno jasno z zmerno oblačnostjo, predvsem v severni Sloveniji občasno pretežno oblačno. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21, na Primorskem do 24 °C.
10°C | 20°C
sobota, 20.10.2018
7°C | 19°C
nedelja, 21.10.2018
8°C | 14°C
ponedeljek, 22.10.2018
6°C | 15°C
torek, 23.10.2018
4°C | 16°C
Opozorila
Petek, 19.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Muzej norosti: pogovor s pisateljico Mileno ......


KULTURA

| |
06.11.2016      20:08
A A

Muzej norosti: pogovor s pisateljico Mileno Miklavčič o spolnosti naših prednikovDeli:
V Muzeju norosti nadaljujemo z bralnim krožkom. Za novembrsko srečanje, ki se bo odvilo, v četrtek, 10. 11. 2016, ob 18. uri, smo v goste povabili pisateljico, pravljičarko, publicistko, novinarko in raziskovalko Mileno Miklavčič. Z njo se bomo pogovarjali o njeni knjigi “Ogenj, rit in kače niso za igrače”, s katero je avtorica razkrila marsikatero podrobnost o spolnosti, kakršno so poznali naši predniki.

Milena Miklavčič o knjigi pravi: "O spolnosti naših prednikov imamo precej izkrivljene poglede, saj so bili mnogi, ki bi o tem morali pisati, verjetno v zadregi, ko je bilo treba odpirati vrata v spalnice dedkov in babic" in še: "Srce me boli ob misli, da smo ogromno materialnega, kar je spominjalo na preteklost, podrli, zakurili ali kako drugače uničili."

Pogovor s pisateljico bo vodila ga. Metka Lampret. Pridružite se nam v Muzeju norosti na gradu Cmurek, četudi ne boste uspeli prebrati vseh zgodb.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZAVOD MUZEJ NOROSTI, TRATE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!