Logo MojaObčina.si

Šentilj

DANES
2°C
-4°C
JUTRI
5°C
-2°C
Deli
2567

Marš za Muro, 6. januar 2018

Bitka za ohranitev reke Mure ni od včeraj. Njeno prosto pot od Ceršaka pa vse do izliva v Dravo in naprej v Donavo in Črno morje smo že enkrat obranili sredi 80ih let.

Zadnjih 12 let so investitorji ponovno okrepili prizadevanja za zajezitev Mure in s svojimi aktivnostmi nadaljujejo kljub dejstvu, da stroka argumentirano opozarja na uničenje okolja ter da bi s takim posegom kršili več pomembnih dokumentov, ki imajo podlago v slovenski in evropski zakonodaji.

 

Da bi okrepili glas stroke in pokazali, da bomo kot aktivni državljani reko branili do konca, vas iz Muzeja norosti vabimo, da se nam pridružite na protestnem pohodu, ki se bo odvil v soboto, 6. januarja 2018:

 

9:30 CMUREŠKI MOST, TRATE: PROTESTNI POHOD OB REKI DO SLADKEGA VRHA

11:30 PRI GASILSKEM DOMU V SLADKEM VRHU: KULTURNI PROGRAM IN ZBOROVANJE


Več o dogodku v letaku! Na letaku napačno piše pri ribiškem domu. Dogodek se zaključi pri Gasilskem domu.


Na dogodku bomo spomnili tudi na pomen naprednejših in okolju ter človeku prijaznih rešitev. Podpiramo rešitve, ki pomenijo napredek regije ter ustvarjanje novih delovnih mest v turizmu in kmetijstvu.

 

Vljudno vas vabimo, da si že zdaj rezervirate čas!

 

Prijave na pohod zbiramo na naslovu: info@muzejnorosti.eu

 

Kontakt:

Muzej norosti, Trate

FB: https://www.facebook.com/norostnameji/

Telefon: 031 238 877

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!