Logo MojaObčina.si

Šentilj

JUTRI
29°C
17°C
NED.
28°C
18°C
2527

FENxTrate - Kdo je tukaj nor?!

Za v petek, 25. maja 2018, ob 18 uri, v Muzeju norosti napovedujemo FENx - serijo kratkih govorov, ki poslušalce popeljejo v svet zanimivih in nenavadnih zgodb vsakdanjega življenja. Na odru boste lahko poslušali profesorje, osebe, ki doživljajo duševne stiske, aktiviste in običajne ljudi z neobičajnimi težavami in rešitvami. Lotevali se bodo tako globalnih, kot zelo lokalnih problematik, vsi pa bodo imeli pred sabo namen izobraževati in zabavati!


Nore ideje so po navadi najboljše! Zamisli vseh najboljših izumiteljev, umetnikov, ekonomistov in ljudi na sploh so bile v svojem začetku označene za sanjaške, neumne in prismuknjene! Ali pa je morda resničen pregovor, ki pravi, da je meja med genialnostjo in norostjo tanka in moramo paziti, da širimo okvirje, a hkrati ostajamo na realnih tleh? In kako so si ljudje z duševnimi težavami zaslužili, da jih zapiramo v ustanove daleč stran od ostalih? Lahko norost s tabletami zbijemo iz glave? Je nora naša vlada, ko uvaja ukrepe, ki ignorirajo vse možne znanstvene ugotovitve?  

Na FENx-u nas čakajo raznolike teme in govorci, ki se norosti ne bojijo in si o njej upajo javno govoriti. Mogoče pa so naši govorci nori, da se upajo tako izpostaviti.


Dogodek je brezplačen, vendar si zanj kljub temu zagotovite vstopnico. Vstopnico si lahko rezervirate na: https://www.eventbrite.com/e/fenx-kdo-je-tukaj-nor-tickets-46037717051

 

FENx poteka v sklopu tabora Umetnost dezinstitucionalizacije, ki na gradu Cmurek poteka od  24. do 27. maja 2018. Tabor organizora Civilna iniciativa Odbor za razustanavljanje skupaj z Muzejem norosti ter v sodelovanju s Fakulteto za socialno delo. Na taboru se bodo zvrstili raznoliki dogodki in delavnice, s katerimi opozarjamo na potrebo po razvoju služb, ki bi osebam, ki doživljajo duševne stiske, omogočile življenje v skupnosti, med nami.
Vabljeni v Muzej norosti na gradu Cmurek na Tratah!

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi