Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.08.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 32, na Primorskem okoli 34 °C.
16°C | 31°C
torek, 19.08.2018
16°C | 31°C
sreda, 21.08.2018
17°C | 32°C
četrtek, 22.08.2018
18°C | 32°C
petek, 23.08.2018
17°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.8.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

FENxTrate - Kdo je tukaj nor?!


KULTURA, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA, ZAVODI

| |
22.05.2018      8:13
A A

FENxTrate - Kdo je tukaj nor?!Deli:

Za v petek, 25. maja 2018, ob 18 uri, v Muzeju norosti napovedujemo FENx - serijo kratkih govorov, ki poslušalce popeljejo v svet zanimivih in nenavadnih zgodb vsakdanjega življenja. Na odru boste lahko poslušali profesorje, osebe, ki doživljajo duševne stiske, aktiviste in običajne ljudi z neobičajnimi težavami in rešitvami. Lotevali se bodo tako globalnih, kot zelo lokalnih problematik, vsi pa bodo imeli pred sabo namen izobraževati in zabavati!


Nore ideje so po navadi najboljše! Zamisli vseh najboljših izumiteljev, umetnikov, ekonomistov in ljudi na sploh so bile v svojem začetku označene za sanjaške, neumne in prismuknjene! Ali pa je morda resničen pregovor, ki pravi, da je meja med genialnostjo in norostjo tanka in moramo paziti, da širimo okvirje, a hkrati ostajamo na realnih tleh? In kako so si ljudje z duševnimi težavami zaslužili, da jih zapiramo v ustanove daleč stran od ostalih? Lahko norost s tabletami zbijemo iz glave? Je nora naša vlada, ko uvaja ukrepe, ki ignorirajo vse možne znanstvene ugotovitve?  

Na FENx-u nas čakajo raznolike teme in govorci, ki se norosti ne bojijo in si o njej upajo javno govoriti. Mogoče pa so naši govorci nori, da se upajo tako izpostaviti.


Dogodek je brezplačen, vendar si zanj kljub temu zagotovite vstopnico. Vstopnico si lahko rezervirate na: https://www.eventbrite.com/e/fenx-kdo-je-tukaj-nor-tickets-46037717051

 

FENx poteka v sklopu tabora Umetnost dezinstitucionalizacije, ki na gradu Cmurek poteka od  24. do 27. maja 2018. Tabor organizora Civilna iniciativa Odbor za razustanavljanje skupaj z Muzejem norosti ter v sodelovanju s Fakulteto za socialno delo. Na taboru se bodo zvrstili raznoliki dogodki in delavnice, s katerimi opozarjamo na potrebo po razvoju služb, ki bi osebam, ki doživljajo duševne stiske, omogočile življenje v skupnosti, med nami.
Vabljeni v Muzej norosti na gradu Cmurek na Tratah!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentilj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!