Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo zmerno, ponekod tudi pretežno oblačno. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 13 °C.
0°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
6°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
6°C | 13°C
petek, 24.11.2017
6°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
8°C | 14°C
Opozorila
Torek, 21.11.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Z aplikacijo iHELP bolnikom prijazni tudi v ......


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
21.08.2014      19:52
A A

Z aplikacijo iHELP bolnikom prijazni tudi v naši občiniDeli:

Zdravje predstavlja največjo človeško vrednoto in našo največjo prioriteto. V Sloveniji vsako leto zaradi zastoja srca umre skoraj 2.000 ljudi (5 do 6 ljudi na dan), saj se bolniku pomoči ne nudi pravočasno.

                      

Pomoč sočloveku v stiski bi morala biti ena izmed temeljnih vrednot moderne družbe, a je v hitrem življenjskem ritmu, zaradi pomanjkanja časa in favoritiziranja lastnih osebnih potreb, velikokrat zanemarjena. Imamo srečo, da obstaja nekaj ljudi, ki na to vrednoto niso pozabili in nas s svojimi dejanji opominjajo na to, da je treba sočloveku v nesreči pomagati. Zato nas pri nudenju prve pomoči osebi, ki jo potrebuje, ne bi smeli voditi zakonski predpisi temveč naši notranji vzgibi, naša dobrosrčnost in želja po pomoči drugim.

 

Če slučajno ”zmrznemo pod pritiskom” ali ne vemo kako ravnati, mar ne bi bilo dobro, če bi nas v kritičnih trenutkih nekdo usmerjal in nam dal informacije o tem kako ravnati, kaj storiti s ponesrečeno osebo? (Bodisi da smo pomoči potrebni mi, bodisi druga oseba.) Mar ne bi bilo lepo, če bi zgolj s pritiskom na gumb telefona priklicali ne le nujno medicinsko pomoč, temveč tudi prejeli navodila za pravilno ukrepanje ter hkrati obvestili ljudi v okolici, da potrebujemo njihovo pomoč? Vse to nam iHELP omogoča že danes.

 

iHELP mobilna aplikacija za reševanje življenj

 

iHELP je mobilna aplikacija za pametne telefone, namenjena takojšnjemu SOS-obveščanju v primeru zdravstvenega stanja, ki zahteva takojšnjo pomoč. Z aplikacijo lahko pomagamo ne le sami sebi, temveč tudi drugim osebam v primeru nenadnega srčnega zastoja ali drugih kritičnih zdravstvenih stanj. iHELP platforma ponuja rešitev tudi za starejše telefone, saj podpira SMS alarmiranje. Danes vsi telefoni prejemajo SMS sporočila in zato tudi iHELP sistem pošlje SOS alarm v obliki SMS. Za večjo varnost priporočamo, da imate pametni telefon.

 

Kaj iHELP omogoča?

 

Z SOS-sporočilom aplikacija obvesti prijatelje, družino in vse iHELP uporabnike, ki so v neposredni bližini (SOS radij od 100 do 500 m), o kraju nesreče in pomembnih zdravstvenih podatkih bolnika oziroma ponesrečenca.

  • Prikaže lokacijo najbližjih avtomatskih eksternih defibrilatorjev (AED) in bolnišnic oz. Zdravstveni dom.
  • Prikaže koliko iHELP uporabnikov / reševalcev je okoli nas, ki nam lahko pridejo pomagat.
  • Izračun varnosti na lokaciji: Ali veste v kakšnem varnem okolju ste?
  • Vodi skozi temeljne postopke oživljanja (TPO).
  • Nudi splošne izobraževalne vsebine in napotke, kako se odzvati pri različnih poškodbah (prva pomoč).
  • SMS alarmiranje nujnim kontaktov (če nujni kontakti nima pametnega telefona oz. naložene iHELP aplikacije / PREMIUM paket).
  • Sproži klic na reševalno službo (številka 112).

Zgoraj navedeno, skupaj s številnimi povezovalnimi aktivnostmi, kot so: popis defibrilatorjev, graditev varnostne mreže, izobraževanja, širjenje srčne ideje med podjetji, lokalnimi skupnostmi itd., aplikaciji iHELP povečujejo njeno dodano vrednost. iHELP pa je veliko več kot le aplikacija, je družbeno odgovorno gibanje, ki si prizadeva za postavljanje novih, močno potrebnih, defibrilatorjev v tiste lokalne skupnosti, ki bodo izvajale največ aktivnosti ter s tem pripomogle k večji varnosti ljudi in širjenju srčne ideje. 

 

Brezplačna namestitev

 

Aplikacijo iHELP si brezplačno naložite na svoj pametni telefon preko Android marketa in nato pošljite vašo telefonsko številko na civilna.zascita@sempeter-vrtojba.si. Če ne veste kako si naložiti aplikacijo na telefon, pojdite na spletno stran www.ihelp.si/navodila/. Za vsa vprašanja smo vam na razpolago tudi na telefonu 041 622 397. Podrobnejša predstavitev delovanja aplikacije pa je predvidena v mesecu oktobru na Trgu Ivana Roba ob prirediti v okviru Meseca požarne varnosti 2014. Poleg aplikacije bo predstavljena še uporaba defibrilatorja, oživljanje, nudenje prve pomoči in še in še.

 

iHELP išče lokalne reševalce oz. junake

 

Postani lokalni junak in poskrbi za varnost svoje lokalne skupnosti in bližnjih! Če ste po srcu reševalec (zdravnik, bolničar, medicinski tehnik/sestra, gasilec, policist, vodni ali gorski reševalec, vojak, prostovoljni gasilec) si naložite aplikacijo in nam pošljite e-mail na resevalec@ihelp.si, čaka Vas lepa nagrada za Vas in za vaše člane družine!

 

Več informacij o aplikaciji si preberite na spletni strani www.ihelp.si.

 

Civilna zaščita Občine Šempeter-Vrtojba želi povečati varnost občanov. Več kot nas je, hitrejša je odzivnost in zaradi tega je večja verjetnost preživetja.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.