Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.07.2018

pretežno oblačno
Zvečer bo še možna kakšna ploha ali nevihta, ponoči pa se bo ozračje umirilo. Prehodno se bo zjasnilo. Zjutraj pa se bo od zahoda zmerno pooblačilo, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 31°C
torek, 17.07.2018
17°C | 31°C
sreda, 18.07.2018
16°C | 32°C
četrtek, 19.07.2018
16°C | 34°C
petek, 20.07.2018
17°C | 32°C
Opozorila
Nedelja, 15.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Poziv za vstop oziroma članstvo v Lokalni ......


ŠPORT, KULTURA, TURIZEM, GOSPODARSTVO, POSLOVNE, OBČINSKE, SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO, OBVESTILA, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
28.11.2014      15:45
A A

Poziv za vstop oziroma članstvo v Lokalni akcijski skupini (LAS) V objemu soncaDeli:
Lokalna akcijska skupina (LAS) V objemu sonca vas vabi, da v novem programskem obdobju 2014–2020 postanete njen član. Povabilo velja tako za obstoječe člane iz obdobja 2007-2013 kot za nove člane.

 

LAS V OBJEMU SONCA se organizira kot lokalno pogodbeno partnerstvo, ustanovljeno z namenom uresničevanja usmeritev lokalnega trajnostnega razvoja na območju občine Brda, mestne občine Nova Gorica (brez naselja Nova Gorica), občine Miren-Kostanjevica, občine Renče-Vogrsko in občine Šempeter-Vrtojba. Lokalni razvoj, ki ga vodi skupnost (LEADER - CLLD), se bo izvajal po pristopu »od spodaj navzgor«. Ta pristop omogoča lokalnemu prebivalstvu, da samo določi prioritete in razvojne usmeritve. Glavni izziv lokalnega razvoja, ki ga vodi skupnost (LEADER - CLLD) je, da se s skupnim ukrepanjem pospeši razvoj lokalnih območij in se tako ustvarijo možnosti za nastanek novih delovnih  mest,  višjo  kakovost  bivanja,  boljšo  dostopnost  ter ne nazadnje za ohranjanje kulturnih in krajinskih značilnosti ter obvladovanje demografskih sprememb.

 

Vzpostavljeno lokalno partnerstvo v LAS V OBJEMU SONCA  bo oblikovalo in izvajalo celovito strategijo lokalnega razvoja. Namen strategije je, ob upoštevanju lokalnih potreb, graditi na družbenih, okoljskih in gospodarskih prednostih ali „dobrinah“ našega podeželja.

 

Partnerstvo v LAS sestavljajo po načelu tripartitnosti predstavniki javnih in zasebnih lokalnih socialno-ekonomskih sektorjev, in sicer:

  • javnega sektorja (občine, javni zavodi in druge javne institucije),
  • ekonomskega sektorja (podjetniki, podjetja, kmetje podjetniki in druge ekonomske institucije) ter
  • zasebnega sektorja (zainteresirani posamezniki, kmetje, kmečke žene in mladi, predstavniki nevladnih organizacij in drugi predstavniki civilne družbe).

Članstvo v LAS je prostovoljno in odprtega tipa, dostopno vsem pod enakimi pogoji. Vključitev v LAS predpostavlja odgovorno in aktivno delovanje v prid celostnemu in trajnostnemu razvoju območja. Pravice članov so:

  • da sodelujejo pri pripravi strategije lokalnega razvoja za programsko obdobje 2014-2020,
  • da volijo in so izvoljeni v organe LAS,
  • da so seznanjeni z letnimi programi dela in poslovanjem LAS,
  • da uresničujejo osebne in javne interese povezane s cilji LAS.

Zaradi podpisa Pogodbe o ustanovitvi partnerstva za Lokalno akcijsko skupino (LAS) V objemu sonca prosimo, da priloženo PRISTOPNO IZJAVO posredujete do 31. januarja 2015 na naslov: 
RRA severne Primorske d.o.o. Nova Gorica, Trg Edvarda Kardelja 3, 5000 Nova Gorica

 

Dodatne informacije v zvezi s članstvom v LAS V OBJEMU SONCA lahko dobite pri upravljavcu LAS na telefonski številki 05 330 66 81 (ga. Fabijana Medvešček) ali na elektronskem naslovu fabijana.medvescek@rra-sp.si.
Priloge:
MS Office Word 2007-2010
Poziv
33539_pozivzavstopoziromaclanstvovlasvobjemusonca.docx (115,07 KB)
MS Office Word 2003
Pristopna izjava
33539_pristopnaizjavazaclanstvovlasvobjemusonca.doc (967,78 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.