Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

DANES
12°C
-2°C
JUTRI
9°C
-5°C
3435

Brošura "Umetnost življenja z okvaro vida"

Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih Nova Gorica je izdalo brošuro "Umetnost življenja z okvaro vida" v sklopu projekta Dostopno podeželje. Slepi in slabovidni imajo namreč predvsem na podeželju velike težave z dostopnostjo, zato je za vsak kraj potrebna posebna analiza in obravnava. Pri tem imajo glavno besedo uporabniki, njihovi člani in drugi, ki pripravljene rešitve tudi praktično preizkusijo, nato pa skupaj izberejo najboljše.

Novoizdana brošura je prva te vrste v Sloveniji, kjer so zbrane informacije o:

  1. slabovidnosti,
  2. slepoti,
  3. prilagoditvah na slabovidnost in slepoto,
  4. Medobčinskem društvu slepih in slabovidnih Nova Gorica,
  5. pripomočkih za slepe in slabovidne,
  6. uporabnih naslovih.


Brošuro v elektronski obliki najdete na sledeči povezavi, v tiskani obliki pa na sedežu Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Nova Gorica (Ul. Gradnikove brigade 33, 5000 Nova Gorica).

Vabljeni tudi k ogledu videa "Dostopnost dobrin in storitev za ranljive skupine na podeželju" - Dostopno podeželje.

Brošura je pripravljena v sklopu operacije Dostopnost dobrin in storitev za ranljive skupine na podeželju, ki je sofinancirana s sredstvi evropskega sklada za regionalni razvoj za uresničevanje lokalnega razvoja LAS V OBJEMU SONCA.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi