Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
9°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
8°C | 22°C
petek, 20.10.2017
10°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 21°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Podelili priznanja v projektu Moja dežela - ......


TURIZEM

| |
16.10.2012      15:36
A A

Podelili priznanja v projektu Moja dežela - lepa in gostoljubna - Šempeter med elitoProjekt prerašča v vseslovensko gibanje za urejeno okolje in gostoljubnost.
Projekt prerašča v vseslovensko gibanje za urejeno okolje in gostoljubnost.
Deli:

Ocenjevanje krajev in vseh drugih sodelujočih v projektu Turistične zveze Slovenije (TZS) Moja dežela - lepa in gostoljubna z večdesetletno tradicijo, ki že dolgo sledi smernicam tako imenovanega zelenega turizma v okviru trajnostnega razvoja, je bilo letos drugič na prireditvi v okviru Dni slovenskega turizma v Radencih, ki se jo je udeležil tudi častni pokrovitelj projekta predsednik dr. Danilo Türk, sklenjeno s podelitvijo priznanj najboljšim, prvouvrščenim v obliki prehodnih zastav. 

V svojem nagovoru je predsednik republike dr. Danilo Türk najprej poudaril, da ni prvič pokrovitelj projekta in tudi ne prvič gost zaključne prireditve, ki ga vedno navdušuje z uspehi in razveseljuje s pozitivno energijo. Zgodovinsko smo uspeli narediti državo z visoko skladnostjo urejenega okolja na podeželju in v mestih. Toda prav vsi moramo storiti še več in priznanja najboljšim v projektu so dokaz, koliko lahko ljudje storijo skupaj, je ob čestitki vsem prejemnikom poudaril predsednik republike.

V tekmovanju s poglavitnim poslanstvom urejanja in ohranjanja okolja so sodelovali kraji, razdeljeni po kategorijah prilagojenih značilnostim naselja in turistični ponudbi. V panožnih tekmovanjih so se pomerili še kampi, mladinska prenočišča, gasilski domovi in bencinski servisi Petrola. Kot posebna kategorija so bila ocenjena mestna, vaška in trška jedra. Na spletni strani TZS je potekalo glasovanje za NAJ lepše - NAJ gostoljubnejše večje mesto, zdraviliški in turistični kraj. Drugič pa so se tekmovanju pridružile tudi tematske poti.

V obrazložitvi priznanja za Šempeter pri Gorici, ki je v kategoriji manjša mesta zasedel drugo mesto za Metliko in pred Šenčurjem, so organizatorji zapisali: "Zelo lepo mesto, z bogato ocvetličeno vpadnico in lepo izstopajočo bolnico sredi ogromnih površin vinogradov. Kraj ima izjemno lepo urejen mestni trg, fasade v mestnem jedru so prenovljene, veliko je atraktivnih točk za turiste, pohvalno pa je tudi, da je veliko na novo zasajenih dreves." Ob tem gre zahvala in pohvala vsem, ki ste kakorkoli pripomogli, da je naš kraj urejen, lep in gostoljuben.

Najbolje ocenjeni v posameznih kategorijah tekmovanja so bili:

 • Večja mesta: Koper, Maribor, Velenje
 • Srednja mesta: Postojna, Sevnica, Nova Gorica
 • Manjša mesta: Metlika, Šempeter pri Gorici, Šenčur
 • Turistični kraji: Piran, Bled, Kobarid
 • Zdraviliški kraji: Laško, Podčetrtek, Šmarješke Toplice
 • Izletniški kraji: Podbočje, Črna na Koroškem, Cerknica s Cerkniškim jezerom
 • Kampi: Kamp Danica, Kamp Šobec, Kamp Kamne
 • Mladinska prenočišča: Hostel Pliskovica, MC Hostel Brežice, MCC Hostel Celje
 • Mestna jedra: Slovenj Gradec, Metlika, Stara Sava na Jesenicah
 • Trška jedra: Braslovče, Kropa, Dolenjske Toplice
 • Vaška jedra: Hrastov Dol, Podkoren, Slap pri Vipavi

Spletno glasovanje - glas ljudstva:

 • Večja mesta: Velenje
 • Zdraviliški kraji: Podčetrtek,
  Turistični kraji: Kobarid
 • Naj poti: Pot kulturne dediščine Žirovnica, Učna pot Škocjan, Pot Razkriški kot / Geološka pot v Kobilji curek
 • Gasilski domovi: zgrajeni do leta 1930: PGD Šoštanj - mesto; zgrajeni do leta 1970: PGD Smolnik; zgrajeni po letu 1970: PGD Sečovlje
 • Bencinski servisi: BS Podčetrtek, Selnica ob Dravi, BS Žabja Vas3 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.