Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 30.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, občasno bodo še nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
15°C | 28°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 27°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Bliža se Pustovanje 2015


TURIZEM, DOGODKI

| |
11.02.2015      16:05
A A

Bliža se Pustovanje 2015Vabljeni v Šempeter pri Gorici!
Vabljeni v Šempeter pri Gorici!
Deli:

Pust se nezadržno bliža in tako kot drugod, se tudi v občini Šempeter-Vrtojba že pripravljamo na preganjanje zime. Pustno rajanje namreč vsako leto zaživi po mnogih slovenskih mestih, že desetič zapored pa bodo na pustno soboto, 14. februarja, male in velike maškare preplavile tudi Šempeter pri Gorici.

 

Med tistimi, ki se pusta najbolj veselijo, so brez dvoma otroci. Prav zato smo v Šempetru tudi letos dali nanje poseben poudarek in pripravili osrednje otroško pustno rajanje na Goriškem. Na Trgu Ivana Roba, ki bo za to priložnost zaprt za promet, se bo ob 13. uri začela velika pustna povorka za najmlajše in cirkuška pustna predstava. Kot nagrado za sodelovanje v tem sprevodu bo, tako kot doslej, vsaka otroška maska dobila krof.

 

Ob 15. uri pa bodo svojo izvirnost, domišljijo in ustvarjalnost pokazali odrasli tako iz domače občine in njene okolice kot od drugod iz Slovenije in zamejstva. Sprevod tematskih skupinskih ter posamičnih mask ter vozov se bo tokrat vil vse od železniške proge na Vrtojbenski ulici do Nove KBM v središču Šempetra ter še naprej. Budno oko komisije bo po celotni dolžini proge, ki je letos veliko daljša kot doslej, ocenjevalo izvirnost zamisli, ustvarjalnost, koreografijo, kakovost izdelave oblek in pustnega voza. Najbolj izvirne maske v posamezni kategoriji bodo bogato nagrajene. Sodelovalo bo okoli dvanajst pustnih vozov oz. skupin, med njimi kot tradicionalno tudi Godba na pihala iz Vogrskega, ki bo sprevod popeljala po ulicah, in kurenti, ki ga bodo kot tradicionalno zaključili. Po pustnem sprevodu bo na trgu ob 17. uri sledilo pustno rajanje in podelitev nagrad. Zvečer pa se dogajanje seli v Športni center HIT, kjer bo pustni ples. Od 21. ure dalje maske vrtele ob zvokih skupine Kingston.

 

Da se je tradicionalna prireditev že dodobra usidrala v zavest širšega goriškega prebivalstva, dokazuje vsakoletna množična udeležba tako pustnih šem kot obiskovalcev, ki so prihajali od blizu in daleč. Organizator zavod KŠTM Šempeter-Vrtojba prireditev oblikuje v sodelovanju z Občino Šempeter-Vrtojba, ki je program tudi omogočila, ter z Goriškim muzejem, s Turističnim društvom Občine Šempeter-Vrtojba, Krajevnim odborom Šempeter in Krajevnim odborom Vrtojba, Športnim društvom Mark Šempeter, PGD Šempeter, Radio klubom Burja in Društvom žena Vrtojba.

 

S skupnimi močmi je tako oblikovan privlačen in zanimiv pustni program s tradicionalnimi povorkami in pustnim rajanjem. Verjamemo, da bo privabil veliko pustarjev pa tudi obiskovalcev, ki si bodo pustne norčije z veseljem ogledali. Da pa bo prireditev potekala varno in gladko, organizatorji prosimo, da vsi obiskovalci in udeleženci upoštevate navodila redarjev in vodij sprevoda.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.