Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

oblačno
Danes bo pretežno jasno. Dopoldne se bo po nekaterih nižinah še zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
7°C | 24°C
sreda, 18.10.2017
9°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
8°C | 22°C
petek, 20.10.2017
10°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 21°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
24°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Naš Šempeter gosti 14. srečanje Šempetrov ...


TURIZEM

| |
03.06.2014      15:14
A A

Naš Šempeter gosti 14. srečanje ŠempetrovDeli:

V soboto, 7. junija, bo Šempeter pri Gorici ponovno gostil tradicionalno prireditev Srečanje Šempetrov, ki je letos že štirinajsto po vrsti. Organizacija tega obsežnega dogodka je bila zaupana Krajevnemu odbor Šempeter pri Gorici, ki v sodelovanju s številnimi društvi in posamezniki pripravlja tokratno srečanje.

Kraji in župnije, ki nosijo ime po svetem Petru, so se začeli srečevati leta 2000 na pobudo treh Šempetrov: našega - pri Gorici, Šempetra v Savinjski dolini in Otočca. Postopno so se jim pridružili še Piran, Bistrica ob Sotli, Pivka, Špeter Slovenov v Beneški Sloveniji in sv. Peter na Kronski gori. Šempeter pri Gorici je prireditev gostil že dvakrat: leta 2003 in 2006.

Vsakega srečanja se navadno udeleži približno 700 udeležencev, toliko jih pričakujemo tudi tokrat. Kot je običaj, bomo gostom po sprejemu pred župnijsko cerkvijo in kosilu, ponudi ogled zanimivosti našega kraja (župnijska cerkev, Coroninijev dvorec z razstavo, manjši muzejski zbirki v prostorih pod Pošto) in bližnje okolice (izlet z ogledi Goriškega gradu v Italiji in Frančiškanskega samostana na Kostanjevici z grobnico Bourbonov) ter izvedli tekmovanja v različnih športnih igrah. Za ljubitelje pohodov bo organiziran pohod po trim stezi s postankom in ogledom spominskega obeležja na Sv. Otu. Po okrepčilu bodo nadaljevali pot do stražnega stolpa na Vrtojbenskem polju. Tisti, ki jim je ljubše druženje, pa se bodo lahko sprehodili Od domačije do domačije. Kmetiji Šprvent in Koglot v Vrtojbi bosta poskrbeli za prijetno druženje z ogledi kleti in degustacijo vina. Pohodniki pa bodo pot zaključili na Biotehnični šoli v Šempetru, kjer si bodo ogledali oljarno in pokusili njihovo vino ter kulinarične dobrote. Aktivnosti se bodo zaključile ob 18. uri. Večerji bo sledil krajši kulturni program in podelitev pokalov zmagovalcem na športnih igrah. Temu bo sledila zabava in druženje ob zvokih ansambla Zvita feltna.


Pri pripravah in organizaciji letošnjega srečanja sodeluje preko 90 članov, predstavnikov različnih društev in posameznikov. Številčnost organizatorske ekipe dokazuje, da je projekt 14. srečanja Šempetrov zelo obsežen in zahteven, vendar vsem sodelujočim v veliko zadovoljstvo in izziv, da bi pripravili najboljše srečanje do sedaj.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.