Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

DANES
13°C
-1°C
JUTRI
11°C
-2°C
Deli
5846

Športne igre prijateljstva Alpe Adria povezujejo mlade iz Slovenije, Italije in Hrvaške

Na Trgu Evrope je v sredo, 12. septembra, opoldan potekalo svečano odprtje športnih iger Alpe Adria. Igre brez meja, ki jih organizira italijanski Deželni olimpijski odbor CONI v sodelovanju z obmejnimi občinami, imenujejo tudi "Friendship Games" (igre prijateljstva). CONI jih organizira ob 100. obletnici konca 1. svetovne vojne. Namen prireditve je ohranjati spomin na vojno tragedijo in preko športa, ki povezuje, predajati sporočilo miru in prijateljstva.

V sredo in četrtek se bodo tako med sabo pomerili mladi do 16 let iz Slovenije, Italije in Hrvaške. Tekmovali bodo v petih disciplinah: tenisu, košarki - trojke, karateju, kajaku in športnem plezanju. Pozdravne besede in dobrodošlico so mladim športnikom izrekli vsi trije župani gostujočih mest  Matej Arčon, Milan Turk in Rodolfo Ziberna, pa tudi goriški prefekt Massimo Marchesiello, podpredsednik deželnega sveta Furlanije Julijske krajine Stefano Mazzolini, predstavniki olimpijskih komitejev Slovenije, Italije in Hrvaške ter Giorgio Brandolin, predsednik deželnega olimpijskega komiteja Coni. Tekmovanja bodo potekala na športnih površinah na območju Občine Gorice, Mestne občine Nova Gorica in Občine Šempeter-Vrtojba. V naši občini se bodo med seboj pomerili mladi plezalci, pod budnim očesom članov Društva ekstremnih športov DEŠ.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!