Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.02.2018

oblačno
Ponoči bo na Primorskem pretežno oblačno, burja se bo krepila. Drugod bo oblačno, občasno bo ponekod rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, na Primorskem okoli 3 stopinje.
3°C | 9°C
četrtek, 22.02.2018
3°C | 6°C
petek, 23.02.2018
4°C | 5°C
sobota, 24.02.2018
5°C | 9°C
Opozorila
Torek, 20.2.2018 ob 18h
Od noči na sredo bodo najmočnejši sunki burje na Primorskem presegali hitrost 100 km na uro.
3°C
9°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Bliža se tradicionalna gorsko-kolesarska ......


ŠPORT, TURIZEM

| |
11.04.2017      15:50
A A

Bliža se tradicionalna gorsko-kolesarska dirka XC GričiDeli:
Tako kot že vrsto let zapored, bo na velikonočni ponedeljek, 17. aprila, na tradicionalnem prizorišču v Vrtojbi že šestič DEŠ Fleš priredil dirko XC Griči in s tem med drugim obeležil še 20. obletnico dirk na tem koncu Slovenije. Atraktivna proga po Vrtojbensko-biljenskih gričih bo gotovo tudi letos poleg domačih privabila številne tuje gorske kolesarje. Kot sporočajo organizatorji, je namreč prijavljena že vrsta močnih italijanskih ekip.

Dirka se točkuje za pokal Slovenije. Mednarodna kategorizacija dirke je UCI C2, prav tako je tudi juniorska kategorizacija C2 Junior. Krog bo dolg 5,4 kilometra s 160 višinskimi metri vzponov. Točno število krogov bo znano pred tekmovanjem, saj bo vse odvisno od stanja proge in vremenskih razmer (Razpored in časovnica). Aprilska dirka bo tudi prva v letošnji seriji SloXcup, ki bo štela 11 dirk, vključno s pokalom mladih, ki se letos imenuje SloX4fun.

Tradicionalna gorsko-kolesarska dirka v Vrtojbi seveda nima samo tekmovalnega značaja, saj služi tudi za promocijo gorskega kolesarjenja tako v Sloveniji, kot na Goriškem. Seveda pa gre tudi za promocijo občine Šempeter-Vrtojba.

Vabljeni k navijanju!


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.