Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

DANES
8°C
-0°C
JUTRI
5°C
-7°C
Deli
4797

Otroški parlament zasedal na temo "Otroci in načrtovanje prihodnosti"

V ponedeljek, 5. junija 2017, je v Coroninijevem dvorcu potekalo zasedanje otroškega šolskega parlamenta, ki ga je organizirala Osnovna šola Ivana Roba Šempeter pri Gorici. Otroški parlament je javna tribuna na dano temo, ki jo izberejo osnovnošolci na državnem otroškem parlamentu. Pomeni eno od izvirnih oblik spodbujanja otrok k izražanju lastnih mnenj o vprašanjih, ki jih po demokratičnem postopku izberejo sami. Pomeni tudi obliko sodelovanja otrok v družbenem dogajanju ter pridobivanje vedenj o človekovih in državljanskih pravicah. Kot oblike demokratičnega dialoga se program izvaja v vseh šolah po Sloveniji, nadgradi pa se s parlamenti na občinski, regionalni in državni ravni. V programu sodelujejo ob podpori mentorjev in prostovoljcev učenci iz večine slovenskih šol, tudi iz naše.

 

Tokratno zasedanje, ki se ga je udeležil tudi župan mag. Milan Turk, je potekalo na temo Otroci in načrtovanje prihodnosti. Mladi so temo raziskovali tekom šolskega leta, pri tem pa so jih vodili njihovi šolski mentorji. Na ponedeljkovem zasedanju so mladi parlamentarci občinskim predstavnikom zastavili nekaj vprašanj, nato pa v razpravi načeli vrsto podtem, ki se navezujejo na odraščanje.

Fotoutrinke je zbral Tomaž Nemec.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!