Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

DANES
10°C
2°C
JUTRI
10°C
0°C
Deli
4678

Zasedal je Otroški parlament Osnovne šole Ivana Roba

V četrtek, 28. marca 2019, je v sejni sobi Občine Šempeter-Vrtojba zasedal otroški parlament Osnovne šole Ivana Roba Šempeter pri Gorici s 24. predstavniki učencev od 6. do 9. razreda. Tema letošnjega 29. otroškega parlamenta je bila »Šolstvo in šolski sistem«. Učenci so tematiko obravnavali v okviru razrednih ur, se udeležili zasedanja medobčinskega otroškega parlamenta v Novi Gorici in regijskega v Tolminu, kjer so predlagali tudi tematiko za parlament v naslednjem letu »Skrb za okolje in medsebojne odnose«. Županu so predstavili svoje ugotovite, želje, pomisleke in ga vprašali o aktivnostih občine v zvezi z raznimi potrebami in željami, ki jih imajo sami in njihovi sošolci. Z županom so se pogovarjali tudi o skrbi za okolje. Na to temo so učenci pripravili plakate, ki jih bodo lahko obesili na oglasne table občine in razstavili v avli Občine Šempeter-Vrtojba. Svoje delo so mladi parlamentarci zaključili po 11. uri.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi