Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

DANES
27°C
11°C
JUTRI
25°C
11°C
Deli
2077

Omogočeno prehajanje meje za šolarje in vrtčevske otroke, ki bivajo na italijanski strani

Obveščam vas, da smo prejeli dokument goriške prefekture, ki z vidika italijanskih oblasti izenačuje šolarje oz vrtčevske otroke (in njihove starše, ki jih peljejo v vrtec ali šolo) z dnevnimi migranti. V kolikor gre za obiskovanje vrtcev ali šol v neposredni bližini meje, jih po povratku v Italijo tako ne čaka 14-dnevna karantena

Mejo lahko prestopajo bodisi v Vrtojbi, bodisi na Erjavčevi ulici v Novi Gorici. V obeh primerih priporočamo, da imajo s seboj potrdilo lokalne skupnosti, ki upravičuje nujnost prestopa državne meje. Vlogo za pridobitev potrdila za prehajanje meje dobite na spletni strani Občine Šempeter-Vrtojba ali v sprejemni pisarni občine. Vlogi je potrebno priložiti potrdilo iz katerega bo razvidno, da otrok res obiskuje vrtec ali šolo.
 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi