Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, predvsem na vzhodu in severu pa delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 0 °C.
5°C | 13°C
petek, 24.11.2017
6°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
7°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
8°C | 9°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Jurij Križnič prejel prestižno Gerbičevo ......


ŠOLSTVO, SOSED SOSEDU

| |
10.04.2016      20:30
A A

Jurij Križnič prejel prestižno Gerbičevo nagradoPrejemniki nagrad in priznanj Frana Gerbiča (Foto: Valter Leban)
Prejemniki nagrad in priznanj Frana Gerbiča (Foto: Valter Leban)
Deli:
V rojstnem kraju slovenskega skladatelja Frana Gerbiča v Cerknici je Zveza slovenskih glasbenih šol minuli teden podelila letošnje nagrade in priznanja Frana Gerbiča. Eno od dveh podeljenih nagrad za življenjsko delo ter izjemne dosežke na pedagoškem in organizacijskem področju pri uveljavljanju glasbene vzgoje in izobraževanja je prejel glasbeni pedagog Jurij Križnič.

Jurij Križnič iz Vrtojbe je priznani dolgoletni violinski pedagog v Glasbeni šoli Nova Gorica. Izstopajo njegove motivacijske sposobnosti, saj učence nauči vzljubiti glasbilo in glasbo v širšem smislu. To se odraža v obsežnem seznamu nagrad in priznanj, ki so jih prejeli njegovi učenci, veliko pa jih je v glasbi našlo tudi življenjsko poslanstvo. Med njimi izstopa Petra Kovačič, ki je kot prva Slovenka postala članica izjemno uglednega orkestra dunajskih filharmonikov. Z uspešnim delom je izobrazil številne vrhunske violiniste in pripomogel k popularizaciji klasične glasbe. Križnič pa je eden tistih glasbenih pedagogov, ki svojega dela ne vidijo samo v vestnem opravljanju pedagoških nalog, temveč je svoje delo obogatil in razširil tudi v smeri skupinskega, orkestralnega in komornega muziciranja. Z vodenjem Komornega orkestra Nova je omogočil glasbeno izražanje številnim ljubiteljskim glasbenikom. Za svoje delo je prejel tudi druge nagrade: leta 2000 je prejel nagrado Republike Slovenije na področju šolstva ter diplomo Občine Šempeter-Vrtojba.

Poleg Jurija Križniča je Gerbičevo nagrado za življensko delo prejela še Breda Oblak, profesorica glasbene metodike in didaktike ter zaslužna profesorica Akademije za glasbo v Ljubljani, štirim glasbenim pedagogom pa je Zveza slovenskih glasbenih šol podelila priznanja.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.