Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Zjutraj se bo na jugovzhodu rahlo pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo večinoma od 13 do 16, ob morju okoli 19 °C.
16°C | 33°C
nedelja, 19.08.2018
17°C | 34°C
ponedeljek, 20.08.2018
17°C | 34°C
torek, 21.08.2018
18°C | 35°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Začenja se spomladanska akcija cepljenja ......


OBVESTILA

| |
11.05.2017      15:07
A A

Začenja se spomladanska akcija cepljenja lisic proti steklini(Foto: Urad za varno hrano)
(Foto: Urad za varno hrano)
Deli:
Z namenom varovanja prebivalcev pred steklino se  je 10. maja začela spomladanska akcija cepljenja lisic proti steklini. "Zunanji ovoj je namenjen privabljanju lisic. Vsebuje ribjo moko, kokosovo maslo, vosek in biomarker – tetraciklin. Z ugotavljanjem prisotnosti tetraciklina v zobeh odstreljenih lisic spremljamo uspešnost vakcinacije (odvzem vab)", pojasnjujejo na UVHVVR in dodajajo, da vsaka od teh vab vsebuje opozorilo. V notranjosti je namreč kapsula s cepivom, ki vsebuje oslabljen virus stekline. V vsaki akciji se položi 380.000 vab, pri čemer je gostota položenih vab 22 – 26 vab na kvadratni kilometer.


Cepljenje predstavlja edino učinkovito metodo zatiranja stekline pri divjih živalih. A vabe so izredno nevarne za zdravje ljudi, še posebej otrok, zato pozorno upoštevajte navodila strokovnjakov z uprave, kako ravnati, če vabo najdete na svojem vrtu ali v bližnji okolici. Seveda pa ob tem niso odveč niti opozorila o morebitnem stiku z divjimi ali potepuškimi živalmi.

 

OPOZORILA:

  • Ne dotikajte se nastavljenih vab za lisice!
  • O tem poučite tudi otroke!
  • Če najdete vabo na svojem dvorišču ali vrtu, jo primite z vrečko in odvrzite v najbližji gozd, grm ali v smeti.
  • Če je prišla vsebina vabe v stik s sluznico ali svežo rano, to mesto dobro sperite in umijte z milom. ker se vsak tak stik z vsebino vabe obravnava kot ugriz stekle živali, nemudoma obiščite najbližjo antirabično ambulanto – na eni od območnih enot Nacionalnega inštituta za javno zdravje.
  • Prepovedano je prosto gibanje psov na javnih mestih!
  • Izogibajte se stikom s potepuškimi in divjimi živalmi!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.08.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.