Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 21°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Spomladanska akcija cepljenja lisic proti ......


OBVESTILA

| |
08.05.2013      15:12
A A

Spomladanska akcija cepljenja lisic proti stekliniNe dotikajte se vab!
Ne dotikajte se vab!
Deli:
Uprava RS za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin bo 8. maja 2013 pričela s spomladansko akcijo cepljenja lisic proti steklini. Akcija bo trajala predvidoma do konca junija 2013.

"Glavni namen akcije je varovanje ljudi pred to izredno nevarno boleznijo, zaradi katere vsako leto po svetu umre več kot 55.000 ljudi, večinoma otrok," so v sporočilu za javnost poudarili na upravi in dodali, da so lisice tiste, ki predstavljajo rezervoar stekline.

Polaganje vab se bo izvajalo s pomočjo letal na celotnem ozemlju Slovenije, in sicer z višine 300 metrov. Letala bodo letela z letališč na Brniku, v Portorožu, Murski Soboti in Novem mestu, po potrebi pa bodo uporabljali tudi letališča v Celju, Slovenj Gradcu in Divači.

V upravi ob tem opozarjajo, naj se ljudje nastavljenih vab za lisice ne dotikajo in naj o tem poučijo tudi otroke. Če vabo najdejo na svojem dvorišču ali vrtu, naj jo primejo z vrečko in odvržejo v najbližji grm ali v smeti.

V primeru, da bi vsebina vabe prišla v stik s sluznico ali svežo rano, je treba to mesto dobro sprati in umiti z milom.

Stik z vabo se obravnava kot ugriz stekle živali, zato je treba ob morebitnem stiku nemudoma obiskati najbližjo antirabično ambulanto. Obisk ambulante svetujejo tudi v primeru ugriza ali praske potepuške ali divje živali. Svetujejo tudi izogibanje stikom s potepuškimi in divjimi živalmi.

 

Vabe so namenjene divjim živalim, zato naj lastniki psov vodijo svoje ljubljenčke na sprehode privezane.


Več o akciji cepljenja lisic proti steklini in sami bolezni najdete na spletni strani Uprave RS za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin, na naslovu: www.uvhvvr.gov.si/si/delovna_podrocja/zdravje_zivali/bolezni/steklina/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.