Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 20.08.2017

delno oblačno
Ponoči bo oblačno s padavinami, predvsem na Primorskem bodo še nevihte s krajevnimi neurji. Pihal bo veter severnih smeri, na Primorskem zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, na Primorskem okoli 17 stopinj C.
18°C | 27°C
ponedeljek, 21.08.2017
12°C | 27°C
torek, 22.08.2017
11°C | 26°C
sreda, 23.08.2017
12°C | 28°C
četrtek, 24.08.2017
14°C | 30°C
Opozorila
Sobota, 19.8.2017 ob 18h
Zvečer in ponoči lahko predvsem na Primorskem ob prehodu hladne fronte nastanejo krajevna neurja. Pojavijo se lahko močne nevihte z nalivi in sunki vetra.
18°C
27°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Rdeči alarm za celotno zahodno polovico ......


GASILCI IN ZAŠČITA, OBVESTILA

| |
11.11.2012      13:22
A A

Rdeči alarm za celotno zahodno polovico SlovenijeRdeči alarm za nedeljo, 11. novembra 2012. (Foto: Arso)
Rdeči alarm za nedeljo, 11. novembra 2012. (Foto: Arso)
Deli:

Zaradi obilnih padavin, ki bodo v nedeljo, 11. novembra, predvidoma zajele zahod in sever Slovenije ter v noči na ponedeljek tudi večji del osrednje Slovenije, je Arso je za danes zvečer razglasila rdeči alarm za jugo- in severozahod države, v ponedeljek pa za celotno zahodno polovico države. Narasle bodo nekatere reke, med njimi Soča in Vipava s pritoki. Natančnega scenarija padavin in možnih poplav pa še ni.

"Količina padavin bo danes čez dan predvidoma največja v krajih bolj zahodno od nas, nad Furlanijo, popoldne in zvečer pa se bo pas najmočnejših padavin že širil k nam, predvsem na Posočje, pa deloma tudi že na območje Kamniških Alp in jugozahodne Slovenije," je povedal svetovalec s področja meteorologije na Arsu Brane Gregorčič in napovedal, da se bodo glavne težave "verjetno začele šele od večera naprej".

Scenarijev je več


Scenarijev, kje se bodo pojavile najmočnejše padavine v prihodnji noči, je več. Lahko se to zgodi bodisi na območju Kvarnerja, v tem primeru bi se padavine širile tudi proti Dolenjski. Več izračunov nakazuje, da se bo glavnina padavin pojavljala v bližini Slovenske Istre in Obale, v tem primeru bodo močne padavine zajele tudi osrednjo Slovenijo vključno z Ljubljansko kotlino. Nekateri izračuni pa so tudi takšni, da bo glavnina padavin tudi ponoči in v ponedeljek ostala na Goriškem, je dejal Gregorčič.

Močni nalivi bodo povzročili hiter porast vodotokov


Na Arsu še ne vedo, kateri od teh scenarijev se bo uresničil. V vsakem primeru pa se bodo na območju, kjer bodo padavine, pojavljali močni nalivi, kar bo povzročilo hiter porast vodotokov. Zaenkrat je najvišja stopnja ogroženosti najbolj verjetna na območju širše Vipavske doline, Goriških Brd, reke Reke in rek v Slovenski Istri, je povedal vodja oddelka hidrološke prognoze na Arsu Janez Polajnar.

Poziv občanom

Civilna zaščita Občine Šempeter-Vrtojba poziva občane, da ponovno pregledajo očistijo in zagotovijo pretočnost meteornih voda okoli svojih bivališč. Pozorni naj bodite na vse morebitne premike razmočene zemljine. Tisti, ki živijo ob vodotokih, ki bi lahko nevarno narasli, znova pripravite protipoplavne vreče.

Za vso pomoč, ki jo rabite (od črpanja vode do morebitne evakuacije), OBVEZNO kličite na DEŽURNI TELEFON ŠTABA CIVILNE ZAŠČITE 05 335 16 32, kjer se bodo intervencije razporejene po nujnosti.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.08.2017
Danes ni dogodkov.
26.08.2017 | Družabni dogodki
Zaključna prireditev Oratorija 2017
22.08.201 | Tečaji in delavnice
Brezplačno usposabljanje mentorjev dijakom in študentom
26.08.2017 | Družabni dogodki
Zaključna prireditev Oratorija 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.