Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodnih krajih zmerno do pretežno oblačno, več jasnine pa bo proti vzhodu, kjer bo zjutraj lahko po nekaterih nižinah nekaj megle. Jugozahodnik bo prehodno ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do okoli 6, v zatišnih legah severne Slovenije okoli -2, ob morju 10°C.
6°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
7°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
7°C | 9°C
ponedeljek, 27.11.2017
-4°C | 10°C
torek, 28.11.2017
-4°C | 9°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Obvestilo vsem prejemnikom italijanskih ......


OBVESTILA

| |
10.02.2014      12:58
A A

Obvestilo vsem prejemnikom italijanskih pokojninDeli:

Patronat INAS Slovenija obvešča prejemnike italijanskih pokojnin, da se je letos že začelo ponovno pošiljanje obrazcev za »preverjanje o živetju«. Upokojenci, ki prejemajo italijansko pokojnino v Sloveniji, v teh dneh prejemajo pošto v kateri je rumen obrazec. S tem rumenim obrazcem morajo se obrnit na matični urad, kjer jim bodo overili podpis (podpisati morajo pred matičarjem). Rumeni obrazec in fotokopijo osebne izkaznice morajo do 3. junija 2014 poslati na naslov: CITI, PO BOX 4873, WORTHING BN99 3BG, United Kingdom.

 

Lahko uporabijo tudi kuverto z natisnjenim naslovom, ki so prejeli z rumenimi obrazci. V premeru nepokretnih oseb, Vas Patronat INAS Slovenija vabi, da jih kontaktirate na tel 05 3380197, ker bodo zaprosili za izdajo posebnih obrazcev.

 

Iz Rima so sporočili, da se bo pošiljanje slovenske dohodnine v Italijo začelo že po 10. februarju. Najvažnejša novica je ta, da letos upokojenci sploh ne bodo dobili domov nobenih klasičnih obrazcev. Iz italijanskega pokojninskega zavoda INPS, so nas obvestili, da bodo pozivno pismo verjetno prejeli samo zamudniki, in to tisti, ki do 15. julija ne bodo poslali dohodkov.

 

Patronat INAS Slovenija vabimo torej vse upokojence, da se nujno (oz. komaj imajo potrdilo Zpiza o prejeti pokojnini) čimprej obrnejo nanje s sledečo dokumentacijo:

  • osebno izkaznico v kopiji (2 x),
  • potrdilom o prejeti slovenski pokojnini za leto 2013, t.j. celoletni obračun, ki ste ga s strani SPIZA komaj prejeli (ali ga boste tekom februarja) (za tiste, ki so v zakonski zvezi tudi potrdilo za soprogo/a),
  • potrdila za preostale morebitne dohodke oz. katastrski dohodek iz davčnega urada.

Več informacij lahko dobite na: PATRONAT INAS SLOVENIJA, Kidričeva 9a, NOVA GORICA, tel. št. 05 338 01 97.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.