Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 32°C
torek, 22.07.2018
17°C | 29°C
sreda, 24.07.2018
15°C | 32°C
četrtek, 25.07.2018
17°C | 32°C
petek, 26.07.2018
17°C | 33°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Nova priložnost za mlade iskalce zaposlitve ......


ŠOLSTVO, GOSPODARSTVO, OBVESTILA

| |
25.08.2017      15:05
A A

Nova priložnost za mlade iskalce zaposlitve iz Goriške in Obalno-kraške regijeDeli:

Inštitut za mladinsko politiko objavlja poziv za mlade od 15 do 29 let, ki omogoča da si izboljšajo svoje kompetence in se zaposlijo v lokalnem okolju. Namenjen je iskalcem zaposlitve in tistim, ki zaključujejo šolanje. Si študent / dijak / absolvent in bi se rad preizkusil v svojem poklicu? Bi se rad zaposlil v svojem lokalnem okolju? Če je odgovor na ti dve vprašanji pritrdilen, vabijo, da se jim pridružiš! Pomagali bodo do ustrezne zaposlitve.

Mladi, ki vstopajo na trg dela, se pogosto srečujejo z ovirami pri iskanju (prve) zaposlitve. Ovire se največkrat kažejo v pomanjkanju delovnih izkušenj in praktičnih znanj. S projektom 'Lokalno partnerstvo za povečanje zaposlovanja mladih na lokalnem trgu dela' mladim ma Inštitutu za mladinsko politiko pomagajo premagovati omenjene ovire. Novost modela je trofazno ciljno usmerjeno usposabljanje, ki mlade iskalce zaposlitve povezuje s potencialnimi delodajalci v regiji.

 

Usposabljanja bodo vodili strokovni delavci izbranih področji ter mladim predali teoretična in praktična znanja, ki jih delodajalci navajajo, kot potrebna za zaposlitev v njihovem podjetju. Osvojena znanja in veščine bodo nato preizkusili v praksi – pri potencialnih delodajalcih, kjer bodo pod vodstvom mentorja spoznavali posamezno delovno mesto.

Brezplačna usposabljanja bodo potekala v treh sklopih:
1.) Uvodna usposabljanja: Predavanja in delavnice, na katerih bodo udeleženci pridobivali začetna znanja, potrebna za vključevanje v naslednji dve fazi usposabljanja, ki sta praktično naravnani.
2.) Praktično delo pri mladinskih in drugih organizacijah: Udeleženci bodo pridobljena znanja iz prve faze uporabili v praksi. V mladinskih in drugih nevladnih organizacijah bodo z aktivnim sodelovanjem pri izvedbi konkretnih projektov oz. nalog organizacije krepili kompetence kot je timsko delo, samoiniciativnost, prilagodljivost, odgovornost - kompetence, ki so dobrodošle na vsakem delovnem mestu.
3.) Usposabljanje na delovnem mestu pri izbranem lokalnem delodajalcu: Udeleženci bodo vključeni v praktično usposabljanje pri izbranem lokalnem delodajalcu, kjer bodo pridobili znanja in izkušnje za potencialno zaposlitev. Usposabljanje bo potekalo pod mentorstvom strokovnjaka iz podjetja.


PRIJAVIŠ SE LAHKO, ČE USTREZAŠ POGOJEM:

  • starost od 15 do vključno 29 let
  • aktivni iskalec / aktivna iskalka zaposlitve / študent, dijak, absolvent, ki si želi pridobiti nove izkušnje in znanja
  • živiš ali se izobražuješ  v Goriški ali Obalno-kraški regiji

 

NE ZAMUDI TE PRILOŽNOSTI IN SE PRIDRUŽI. POHITI, ŠTEVILO MEST JE OMEJENO. SVOJO PRIJAVO ODDAŠ PREKO SPLETNEGA OBRAZCA*, ki je dosegljiv na naši spletni strani http://www.mladi-in-obcina.si/  * Po prejemu prijave te bomo kontaktirali glede nadaljnjih informacij vključitve.

 

Začetek uvodnih usposabljanj bo predvidoma v začetku meseca oktobra 2017. Sodelovanja potekajo s podjetji in mladinskimi ter drugimi nevladnimi organizacijami iz občine Ajdovščina in Sežana in širše Goriške in Obalno-kraške regije. Projekt sofinancira Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

 

Za vse informacije so dosegljivi po elektronski pošti Nina Bavčar Čargo, nina.cargo@institut-imp.siMatjaž Zgonik, matjaz.zgonik@institut-imp.si in telefonu 040 657 676
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.