Logo MojaObčina.si
DANES
7°C
-5°C
JUTRI
8°C
3°C
Oceni objavo

Festival duševnega zdravja Primorske 2023 - V skrbi za duševno zdravje ljudi od Bovca do Pirana

Vzdrževanje duševnega zdravja postaja v modernih družbah izziv tako za posameznika kot za družbo nasploh. Že drugo leto zapored zato območni enoti Nacionalnega inštituta za javno zdravje Koper in Nova Gorica organizirata Festival duševnega zdravja Primorske 2023, pod geslom »V skrbi za duševno zdravje ljudi od Bovca do Pirana«. Prebivalkam in prebivalcem želijo približati področje duševnega zdravja in dvigniti ozaveščenost, saj je duševno zdravje mnogo več kot samo odsotnost bolezni.

Tudi letos je namen Festivala duševnega zdravja Primorske 2023 v povezovanju in medsebojnem sodelovanju čim več družbenih institucij, ki imajo pri tem ključno vlogo – od socialnih, vzgojno-izobraževalnih in zdravstvenih ustanov, do kulturnih, nevladnih organizacij in nenazadnje političnih organov.

Vabljeni na dogodke znotraj festivala, ki se bodo odvijali od septembra do novembra 2023, na različnih lokacijah Obalno-kraške, Primorsko-notranjske in Goriške regije. Skupaj z zunanjimi deležniki, ki posredno ali neposredno delujejo na področju duševnega zdravja, bosta omenjenni enoti NIJZ izvajali raznolike dogodke, delavnice in predavanja, ki bodo osveščali o pomenu duševnega zdravja ter nudili praktične nasvete za strokovno in splošno javnost, odvisno od formata dogodka.

Vabljeni tudi k ogledu vsebin spletne strani MIRA – Nacionalni program duševnega zdravja.

Oglejte si tudi