Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

DANES
34°C
18°C
JUTRI
30°C
20°C
6360

V pripravi je Občinski podrobni prostorski načrt za stanovanjsko sosesko Lada

Na območju nekdanje vrtnarije Lada v Šempetru namerava družba Norson nepremičnine d.o.o. iz Goriških brd graditi novo stanovanjsko sosesko z okoli 200 stanovanjskimi enotami različnih velikosti. Zato je družba junija na Občino Šempeter-Vrtojba naslovila pobudo za pričetek postopka priprave občinskega podrobnega prostorskega načrta (OPPN) za omenjeno območje ob obvoznici v bližini Biotehniške šole, kjer je sicer že v nadrejenem prostorskem aktu predvidena večstanovanjska pozidava. Pred začetkom priprave novega OPPN so bila pripravljena izhodišča za pripravo OPPN, pri oblikovanju katerih je pred poletjem s pripombami in pobudami sodelovala zainteresirana javnost. Na podlagi potrjenih izhodišč se že pripravlja osnutek OPPN, na katerega bodo svoja mnenja podali nosilci urejanja prostora, ki bodo s tem vplivali na ureditveno zasnovo območja. Po koncu postopka bo novi OPPN za stanovanjsko sosesko Lada nadomestil trenutno veljavnega iz leta 2009.

Po besedah župana mag. Milana Turka gre za pomemben korak v smeri zagotavljanja novih stanovanj na območju Občine Šempeter-Vrtojba. Ker bo izgradnja nove soseske dodatno obremenila obstoječo občinsko infrastrukturo, bo med drugim izdelana prometna študija, izdelovalci OPPN pa so se že lotili tudi ugotavljanja, kako ustrezno rešiti meteorno odvodnjo območja in odvajanje zalednih voda.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi