Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

JUTRI
14°C
1°C
PET.
13°C
3°C
2823

Novo krožišče pri Hoferju skoraj zaključeno

V Šempetru se končuje urejanje novega krožišča pri Hoferju. Zaradi velike prometne obremenitve, visokih hitrosti in nepreglednega terena, je prejšnje trikrako križišče s stališča prometne varnosti predstavljalo črno točko v občini. Novo zgrajeno krožišče bo pripomoglo k povečanju prometne varnost in prevoznosti, predvsem pa bo omogočalo lažje in varnejše vključevanje vozil s stranske smeri na glavno cesto v smeri Šempeter-Miren ter umirilo promet na obravnavanem območju. Glede na prostorske omejitve je podjetje Kolektor CPG s katerim je občina sredi junija letos podpisala pogodbo v vrednosti 297.766,10 EUR z DDV, zgradilo enopasovno srednje veliko urbano krožno križišče z zunanjim premerom 40,0 m, urejene pa bodo tudi površine za pešce ter postavljena nova javna razsvetljava.

 

Z novo ureditvijo pa se je spremenil dostop do bližnjih kmetijskih površin. Ker priključek v krožišče po mnenju prometnih strokovnjakov ni bil ustrezna rešitev, bo uvoz na obstoječo poljsko pot, ki poteka ob glavni cesti, urejen na drugem mestu. Glede umestitve se bo občina posvetovala z lastniki tamkajšnjih zemljišč in priključek umestila tako, da jim bo najbolj ustrezal.  
 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi