Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

DANES
14°C
7°C
JUTRI
15°C
8°C
Deli
481

Nagrajenci Občine Šempeter-Vrtojba za leto 2015

V petek, 17. julija, je bila v okviru praznovanj občinskega praznika ob 18. uri v Mladinskem centru v Vrtojbi slavnostna seja Občinskega sveta Občine Šempeter-Vrtojba, na kateri so bile  podeljene nagrade letošnjim občinskim nagrajencem. Občinski svet je na svoji 9. redni seji 9. junija 2015 izbral občinske nagrajence za leto 2015 na podlagi predlogov Komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja. Župan Milan Turk je tako podelil tri priznanja in dve diplomi:
  • Zlato priznanje prejme Mirjam Mužina iz Šempetra pri Gorici, za življenjsko delo, za izkazano posebno požrtvovalnost, nesebičnost.

Gospa Mužina je bila leta 1990 ena od ustanovnih članic Župnijske Karitas Šempeter, v kateri nesebično in požrtvovalno deluje ter jo z žarom vodi že 25 let. Svoj prosti čas posveča dobrodelnosti, pomaga pomoči potrebnim in ostarelim, skupaj z ostalimi članicami obiskuje bolnike v naši bolnišnici in jim skuša biti v oporo. Že pred ustanovitvijo Župnijske Karitas je samoiniciativno delovala pri različnih akcijah tako v župniji kot v kraju. Med drugim je leta 1991 organizirala zbiranje oblačil za vojake, ki so bili oskrbovani na območju Goriške. Poleg tega je bila je ena izmed pobudnic za obnovitev praznika sv. Petra in na ta način pripomogla k oživitvi kulturnega življenja v Šempetru pri Gorici.

  • Srebrno priznanje prejme Združenje borcev za vrednote NOB, Krajevna organizacija Vrtojba.

Združenje borcev za vrednote NOB, Krajevna organizacija Vrtojba združuje okoli 180 članov iz Vrtojbe. S svojo dejavnostjo že od leta 1947, ko je bila krajevna organizacija ustanovljena, ohranja vrednote pridobljene med 2. svetovno vojno, med katere sodijo enoten slovenski nacionalni prostor, socialna država in mirno sožitje ob meji. Poleg tega člani skrbno vzdržujejo in urejajo spomenike in spominska znamenja v Vrtojbi. Krajevna organizacija združenja borcev za vrednote NOB iz Vrtojbe se pogosto povezuje tudi z drugimi sorodnimi društvi, s katerimi pripravlja številne prireditve s katerimi obujajo spomine na pomembne dogodke in ljudi iz časa NOB. Naj omenimo le največjo letošnjo prireditev, pri organizaciji katere so sodelovali: to je slovesnosti ob 70. obletnici osvoboditve z naslovom »Svoboda je zasijala«, ki se je aprila odvila v Šempetru pri Gorici.

  • Bronasto priznanje prejme Zdenko Šibav iz Šempetra pri Gorici, kot spodbuda za nadaljnje ustvarjalno delo.

Zdenko Šibav je bil in je aktiven na najrazličnejših področjih. Kot predsednik Likovnega društva Šempeter-Vrtojba že vrsto let organizira razstave tako domačih kot drugih ljubiteljskih in poklicnih umetnikov in ustvarjalcev tudi v sodelovanju s pobratenimi občinami širi likovno in miselno obzorje ter spodbuja k iskanju novih možnosti ustvarjalnega izražanja. Poleg tega je aktiven član pri društvih, ki združujejo ranljive skupine ljudi in gonilna sila pri organizaciji Medmejnega pohoda solidarnosti. Ne nazadnje pa svoje znanje že drugi mandat s pridom uporablja tudi kot član skupščine Evropskega združenja za teritorialno sodelovanje EZTS GO.

  • Diplomo Občine Šempeter-Vrtojba za dosežke na duhovnem, kulturnem, humanitarnem področju prejme Anton Gleščič, župnik v Vrtojbi.

Življenjsko delo župnika Antona Gleščiča, ki že od leta 1993 deluje v Vrtojbi, je skrb za svoje župljane in ostale, katerim je vedno na razpolago. Z svojo skromnostjo in pobožnostjo je zgled vsem. Lansko leto je praznoval pomemben jubilej - zlato mašo za 50 let mašništva. V času njegovega službovanja v Vrtojbi je bilo opravljenih veliko obnovitvenih del v župniji, župnijski cerkvi in njeni okolici, ki so pomembno doprinesla k podobi in urejenosti kraja. Številne obnove in sanacije je gospod Gleščič znal uravnotežiti s karitativnim in duhovnim področjem. S svojo odprtostjo in navezanostjo na glasbo pa je obogatil tudi kulturni utrip Vrtojbe, saj je vrtojbenska cerkev postala prizorišče številnih odmevnih koncertnih dogodkov. Vedno je pripravljen sodelovati z drugimi društvi, zbori, šolo, občino.

  • Diplomo Občine Šempeter-Vrtojba za uspešno delo prejme Mizarstvo Ferfolja Simon s.p. iz Vrtojbe.

Podjetnik Simon Ferfolja že 20 let nadaljuje družinsko tradicijo na področju mizarstva. Podjetje, ki je iz skromne mizarske delavnice preraslo v sodoben lesno predelovalni obrat, s svojo široko paleto izdelkov zalaga slovenski trg, prebilo pa se je tudi na tuje, med drugim v Rusijo, Anglijo, Ameriko in Afriko. Poleg ustvarjanja delovnih mest v občini, mizarsko podjetje skrbi tudi za stalen razvoj, saj večino prihodkov vlaga v nove stroje in opremo. Simon Ferfolja je poleg tega aktiven član Obrtno-podjetniške zbornice in lesne sekcije.

 

K prijetnemu vzdušju na slavnostni seji bodo pripomogli glasbeniki trobilnega kvinteta TrobiNOVA.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi