Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
19°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 32°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 31°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 9h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
19°C
34°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Šempetrski policisti za varnost slepih in ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
18.10.2012      15:15
A A

Šempetrski policisti za varnost slepih in slabovidnih


Policisti Policijske postaje Šempeter pri Gorici s člani Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Nova Gorica v Šempetru pri Gorici izvedli preventivne aktivnosti v okviru projekta »Z roko v roki skupaj za boljšo varnost slepih in slabovidnih«


Udeleženci preventivne akcije so se peš odpravili po varni poti. (Foto: PU Nova Gorica)
Udeleženci preventivne akcije so se peš odpravili po varni poti. (Foto: PU Nova Gorica)
Deli:

Ob mednarodnem dnevu bele palice je Policijska postaja Šempeter pri Gorici Policijske uprave Nova Gorica v soorganizaciji z Medobčinskim društvom slepih in slabovidnih Nova Gorica v okviru projekta Z roko v roki skupaj za varnost slepih in slabovidnih 18. oktobra 2012 izvedla preventivno akcijo »Dan mobilnosti«. Ta mesec se namreč obeležuje mednarodni dan bele palice. Leta 1970 je namreč Mednarodna zveza slepih 15. oktober razglasila za mednarodni dan bele palice.  Bela palica je namreč po celem svetu priznana kot pripomoček, ki slepi osebi zagotavlja varno hojo v pro­metu. Je pripomoček, ki služi kot podaljšek roke, ki z urav­noteženim nihanjem v levo in desno prepoznava in zaznava ključne predmete, ovire v okolju, strukturo tal, … Hkrati pa je opozorilo videčim, da je njen uporabnik slep ali močno sla­boviden in ima zaradi tega posebne potrebe. Pomembno je omeniti, da bela palica simbolizira tudi neodvisnost osebe z okvaro vida, hkrati pa jo označi kot drugačno.


Akcija je bila namenjena ozaveščanju slepih in slabovidnih o samozaščitnem ravnanju

 

Preventivna akcija, v kateri so sodelovali šempetrski policisti, je bila namenjena ozaveščanju slepih in slabovidnih o samozaščitnem ravnanju, zlasti na področju prometne varnosti. Člani Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Nova Gorica so skupaj s policisti pregledali dostopnost do javnih ustanov v občini Šempeter-Vrtojba, kjer so lahko neposredno pregledali dostopnost do zdravstvenega doma, pošte, lekarne, bančnih ustanov, šempetrske bolnišnice, avtobusnih postajališč in občinskih prostorov. Namen akcije je bil tudi ozaveščanje širše javnosti, ki se običajno ne zaveda dovolj, da med nami živijo tudi ljudje z okvarami vida. V primeru ugotovljenih nepravilnosti v cestni infrastrukturi, ki kakorkoli otežuje ali ovira varno hojo pešcev v cestnem prometu, kasneje obveščali druge pristojne službe. Dan mobilnosti v Šempetru pri Gorici so udeleženci zaključili v Coroninijevem dvorcu, kjer jih je sprejel župan mag. Milan Turk.


Komandir Policijske postaje Šempeter pri Gorici mag. Kristjan Mlekuš je tovrstno preventivno sodelovanje s člani Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Nova Gorica v okviru današnjega Dneva mobilnosti na območju občine Šempeter-Vrtojba ocenil kot zelo pozitivno. Nenazadnje se takšna oblika medsebojnega sodelovanja med različnimi institucijami oz. društvi odraža tudi v zadovoljstvu širše lokalne skupnosti, hkrati pa se krepi tudi pozitivna podoba ter povečuje zaupanje v delo Policije.


Ravno tako pa je kot zelo dobro tovrstno sodelovanje ocenil tudi predsednik omenjenega društva Igor Miljavec. Po besedah predsednika omenjenega Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Nova Gorica je sodelovanje s policijo dobro, saj jim policisti med drugim pomagajo tudi pri iskanju rešitev za določitev varnih poti za slepe in slabovidne ter jih opozarjajo in skupaj z njimi iščejo določene rešitve tudi na terenu.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
25.06.2017 | Družabni dogodki
Praznik Sv. Petra
30.06.2017 | Družabni dogodki
Tadej Toš Show, večer stand-up komedije
24.06.201 | Šport
B4X Inverted.si pokal
24.06.2017 | Ostalo
Proslava ob dnevu državnosti na Sv. Otu
25.06.2017 | Družabni dogodki
Praznik Sv. Petra
28.06.2017 | Družabni dogodki
Skupna slovesnost ob dnevu državnosti v Rožni Dolini
28.06.2017 | Ostalo
Blagoslov in odprtje Petrovega doma

Bodite prvi pri oddaji mnenja.