Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
16°C | 26°C
ponedeljek, 03.07.2017
14°C | 27°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
18°C
27°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Srečanje s predstavniki Ministrstva za ......


GOSPODARSTVO

| |
25.10.2012      19:04
A A

Srečanje s predstavniki Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo v ŠempetruVlogo Severnoprimorske MRRA in pristop k pripravi programskega dokumenta na ravni regije je predstavil Črtomir Špacapan, direktor RRA severne Primorske d.o.o. Nova Gorica, Severnoprimorska MRRA.
Vlogo Severnoprimorske MRRA in pristop k pripravi programskega dokumenta na ravni regije je predstavil Črtomir Špacapan,...
Deli:

Šempeter pri Gorici, 25. oktober - V Šempetru je potekalo srečanje s predstavniki Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo z namenom priprave programskih dokumentov 2014-2020 v Goriški regiji. Ministrstvo namreč želi vse ključne deležnike na regionalni ravni seznaniti z aktivnostmi na področju priprave dokumentov razvojnega načrtovanja evropske kohezijske politike za programsko obdobje 2014-2020 in s tem spodbuditi razpravo o razvojnih potencialih ter potrebah posamezne regije.


Zbrane v Coroninijevem dvorcu sta najprej pozdravila župan, mag. Milan Turk, ter predsednik Sveta Severne Primorske (Goriške statistične) regije, Andrej Maffi. Besedo je nato prevzela državna sekretarka MGRT, mag. Monika Kirbiš Rojs, ki je predstavila vsebinska izhodišča in prioritete na državni ravni.


Za novo kohezijsko finančno perspektivo bo v Evropski uniji na voljo 336 milijard evrov. Kolikšen delež je namenjen Sloveniji, še ni znano, saj naj bi finančni podatki prispeli konec oktobra, je pa znano, da bo denarja gotovo manj kot od dosedaj. Osredotočiti se bo treba na posamezne vsebinske prioritete, zato bo polovica nepovratnih sredstev rezerviranih za povečanje konkurenčnosti podjetij, krepitev raziskav, tehnološki razvoj, inovacije in zaposlovanje mladih, je povedala državna sekretarka. Preostali denar pa se bo natekel še med prioritete okoljsko prometne infrastrukture in trajnostne rabe, ki so sta v aktualnem obdobju ostali nesofinancirani.

Na Goriškem bodo regionalne razvojne programe koordinirale regijske razvojne agencije. Ti programi bodo na podlagi razvojnih potencialov opredelili, kam bodo vlagali v prihodnjem obdobju. Državna sekretarka je poudarila, da bo država v prihodnjem programskem obdobju financirala predvsem projekte, ki bodo imeli regijski značaj, zato je predlagala, naj jih predstavniki regije čimprej določijo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.