Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

delno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 21°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Srečanje s predstavniki Ministrstva za ......


GOSPODARSTVO

| |
25.10.2012      19:04
A A

Srečanje s predstavniki Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo v ŠempetruVlogo Severnoprimorske MRRA in pristop k pripravi programskega dokumenta na ravni regije je predstavil Črtomir Špacapan, direktor RRA severne Primorske d.o.o. Nova Gorica, Severnoprimorska MRRA.
Vlogo Severnoprimorske MRRA in pristop k pripravi programskega dokumenta na ravni regije je predstavil Črtomir Špacapan,...
Deli:

Šempeter pri Gorici, 25. oktober - V Šempetru je potekalo srečanje s predstavniki Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo z namenom priprave programskih dokumentov 2014-2020 v Goriški regiji. Ministrstvo namreč želi vse ključne deležnike na regionalni ravni seznaniti z aktivnostmi na področju priprave dokumentov razvojnega načrtovanja evropske kohezijske politike za programsko obdobje 2014-2020 in s tem spodbuditi razpravo o razvojnih potencialih ter potrebah posamezne regije.


Zbrane v Coroninijevem dvorcu sta najprej pozdravila župan, mag. Milan Turk, ter predsednik Sveta Severne Primorske (Goriške statistične) regije, Andrej Maffi. Besedo je nato prevzela državna sekretarka MGRT, mag. Monika Kirbiš Rojs, ki je predstavila vsebinska izhodišča in prioritete na državni ravni.


Za novo kohezijsko finančno perspektivo bo v Evropski uniji na voljo 336 milijard evrov. Kolikšen delež je namenjen Sloveniji, še ni znano, saj naj bi finančni podatki prispeli konec oktobra, je pa znano, da bo denarja gotovo manj kot od dosedaj. Osredotočiti se bo treba na posamezne vsebinske prioritete, zato bo polovica nepovratnih sredstev rezerviranih za povečanje konkurenčnosti podjetij, krepitev raziskav, tehnološki razvoj, inovacije in zaposlovanje mladih, je povedala državna sekretarka. Preostali denar pa se bo natekel še med prioritete okoljsko prometne infrastrukture in trajnostne rabe, ki so sta v aktualnem obdobju ostali nesofinancirani.

Na Goriškem bodo regionalne razvojne programe koordinirale regijske razvojne agencije. Ti programi bodo na podlagi razvojnih potencialov opredelili, kam bodo vlagali v prihodnjem obdobju. Državna sekretarka je poudarila, da bo država v prihodnjem programskem obdobju financirala predvsem projekte, ki bodo imeli regijski značaj, zato je predlagala, naj jih predstavniki regije čimprej določijo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.