Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.07.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno, občasno ponekod zmerno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 16 do 21, ob morju 23 stopinj C.
19°C | 32°C
torek, 24.07.2017
19°C | 27°C
sreda, 25.07.2017
17°C | 26°C
četrtek, 26.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sobota, 22.7.2017 ob 16h
V nedeljo sredi dneva in popoldne bo po nižinah velika toplotna obremenitev.
19°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Razdelili smo prve neposredne spodbude za ......


GOSPODARSTVO, POSLOVNE

| |
06.03.2012      20:37
A A

Razdelili smo prve neposredne spodbude za razvoj podjetništva v občiniZačetek je vedno težak, zato je vsaka vzpodbuda dobrodošla.
Začetek je vedno težak, zato je vsaka vzpodbuda dobrodošla.
Deli:

Na podlagi Odloka o proračunu Občine Šempeter-Vrtojba za leto 2011 in Odloka o dodeljevanju finančnih sredstev za spodbujanje razvoja podjetništva in zaposlovanja v Občini Šempeter-Vrtojba je Občina v septembru 2011 objavila Javni razpis za spodbujanje začetnih investicij in investicij v razširjenje dejavnosti in razvoj. Višina razpoložljivih proračunskih sredstev za izvedbo razpisa je bila 55.000,00 EUR. Na razpis se je prijavilo 17 prijaviteljev, od katerih sta bili dve vlogi neupravičeni. Priznana vrednost upravičenih stroškov vseh prosilcev je znašala 54.972,41 EUR. Po izvedenih načrtovanih investicijah so prosilci prejeli skupno 50.950,43 EUR neposrednih spodbud. Proračunska sredstva so se dodelila kot nepovratna sredstva, skladno s pravili o dodeljevanju državnih pomoči »de minimis«.

 

Koristimo priliko in vse zainteresirane obveščamo, da je tudi v letu 2012 predvidenih 55.000,00 EUR neposrednih spodbud za razvoj podjetništva in zaposlovanja v občini. Razpis bo objavljen aprila letos na spletni strani Občine in v Uradnem listu Republike Slovenije. Obvestilo o odprtju razpisa bo objavljeno tudi v Primorskih novicah. Prav tako bodite pozorni na vsakoletni razpis Javnega sklada malega gospodarstva Goriške za pospeševanje razvoja malega gospodarstva, na katerega se lahko prijavite. Naša Občina letos v sklad namenja 40.000,00 EUR proračunskih sredstev. Časa za razmislek je dovolj.

 

Želimo vam čim več dobrih podjetniških idej in predvsem uspešno prijavo na razpise. Za vaša vprašanja smo na razpolago na telefonski številki: 05 335 1008, e-pošta: anita.manfreda@sempter-vrtojba.si.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.