Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, nekaj več sonca bo v severnih in vzhodnih krajih. Predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno lahko rahlo deževalo ali rosilo. Postopno se bo krepil jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 24 °C.
14°C | 25°C
ponedeljek, 24.09.2018
16°C | 22°C
torek, 25.09.2018
6°C | 19°C
sreda, 26.09.2018
5°C | 20°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 13h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
14°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Župan Turk podpisal pogodbo o sodelovanju pri ......


EVROPSKI PROJEKTI, €NERGIJA

| |
14.06.2017      19:58
A A

Župan Turk podpisal pogodbo o sodelovanju pri projektu NEKTEORajko Leban (GOLEA) in župan Milan Turk ob podpisu pogodbe. (Foto: David Verlič)
Rajko Leban (GOLEA) in župan Milan Turk ob podpisu pogodbe. (Foto: David Verlič)
Deli:

V sredo, 14. junija, je v Novi Gorici potekal slavnosti podpis pogodb sodelujočih občin v projektu NEKTEO - Nachhaltige Energie für Kommunen – Trajnostna Energija za Občine, ki se bo odvijal v okviru Programa sodelovanja Interreg V-A Slovenija-Avstrija. »S pomočjo projekta NEKTEO, v katerem so se združile slovenske in avstrijsko-koroške občine, želimo med drugim okrepiti znanje na področju učinkovite rabe in obnovljivih virov energije v občinah in ga prenašati tudi čez mejo,« je ob slavnostnem podpisu pogodb o sodelovanju dejal direktor Goriške lokalne energetske agencije (GOLEA) Rajko Leban. V projektu, ki je vreden približno 1,5 milijona evrov in bo trajal do leta 2020, sodeluje 34 občin, od tega 13 slovenskih. Na območju Primorske regije v projektu sodelujejo poleg GOLEE in Mestne občine Nova Gorica, ki sta partnerja v projektu, še občine Šempeter-Vrtojba, Renče-Vogrsko, Idrija, Cerkno, Miren-Kostanjevica, Tolmin ter Kanal ob Soči.

V okviru projekta bodo v naslednjih treh letih izvedli številne aktivnosti, med drugim bodo pripravili prikaz podatkov o rabi energije v sodelujočih občinah, načrt ukrepov učinkovite rabe energije in ciljnih vrednosti, izdelali skupno platformo o rabi energije v sodelujočih občinah in institucijah ter uredili čezmejni potujoči Nekteo ambasador energetske učinkovitosti, ki bo čezmejno izobraževalna potujoča mobilna prikolica s energetsko praktičnim prikazom uporabe skozi projekt razvitih orodij.

Občine bodo vzpostavile tudi čezmejno mrežo 55 energetskih vzorčnih točk (javne stavbe s energijskimi prihranki kot primeri dobre prakse), v severnoprimorski regiji 12, ki jih bodo označili in opremili. Obenem bodo v osmih javnih stavbah namestili sistem za daljinsko spremljanje porabe energije, ki bo uporabnikom in lastnikom neposredno zagotavljal povratne informacije o dejanski porabi energije, s čimer naj bi zvišal motiviranost za varčevanje z energijo.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.