Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

oblačno
Ponoči se bo dogajanje umirilo. Zjutraj pa se bo na zahodu ponovno zmerno pooblačilo, možna je kakšna ploha ali nevihta. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
19°C | 29°C
nedelja, 20.07.2018
16°C | 33°C
ponedeljek, 22.07.2018
18°C | 30°C
torek, 23.07.2018
18°C | 32°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Petek, 20.7.2018 ob 18h
Zvečer bodo v notranjosti še nastajale nevihte, možna so krajevna neurja.
19°C
29°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Župan Turk podpisal pogodbo o sodelovanju pri ......


EVROPSKI PROJEKTI, €NERGIJA

| |
14.06.2017      19:58
A A

Župan Turk podpisal pogodbo o sodelovanju pri projektu NEKTEORajko Leban (GOLEA) in župan Milan Turk ob podpisu pogodbe. (Foto: David Verlič)
Rajko Leban (GOLEA) in župan Milan Turk ob podpisu pogodbe. (Foto: David Verlič)
Deli:

V sredo, 14. junija, je v Novi Gorici potekal slavnosti podpis pogodb sodelujočih občin v projektu NEKTEO - Nachhaltige Energie für Kommunen – Trajnostna Energija za Občine, ki se bo odvijal v okviru Programa sodelovanja Interreg V-A Slovenija-Avstrija. »S pomočjo projekta NEKTEO, v katerem so se združile slovenske in avstrijsko-koroške občine, želimo med drugim okrepiti znanje na področju učinkovite rabe in obnovljivih virov energije v občinah in ga prenašati tudi čez mejo,« je ob slavnostnem podpisu pogodb o sodelovanju dejal direktor Goriške lokalne energetske agencije (GOLEA) Rajko Leban. V projektu, ki je vreden približno 1,5 milijona evrov in bo trajal do leta 2020, sodeluje 34 občin, od tega 13 slovenskih. Na območju Primorske regije v projektu sodelujejo poleg GOLEE in Mestne občine Nova Gorica, ki sta partnerja v projektu, še občine Šempeter-Vrtojba, Renče-Vogrsko, Idrija, Cerkno, Miren-Kostanjevica, Tolmin ter Kanal ob Soči.

V okviru projekta bodo v naslednjih treh letih izvedli številne aktivnosti, med drugim bodo pripravili prikaz podatkov o rabi energije v sodelujočih občinah, načrt ukrepov učinkovite rabe energije in ciljnih vrednosti, izdelali skupno platformo o rabi energije v sodelujočih občinah in institucijah ter uredili čezmejni potujoči Nekteo ambasador energetske učinkovitosti, ki bo čezmejno izobraževalna potujoča mobilna prikolica s energetsko praktičnim prikazom uporabe skozi projekt razvitih orodij.

Občine bodo vzpostavile tudi čezmejno mrežo 55 energetskih vzorčnih točk (javne stavbe s energijskimi prihranki kot primeri dobre prakse), v severnoprimorski regiji 12, ki jih bodo označili in opremili. Obenem bodo v osmih javnih stavbah namestili sistem za daljinsko spremljanje porabe energije, ki bo uporabnikom in lastnikom neposredno zagotavljal povratne informacije o dejanski porabi energije, s čimer naj bi zvišal motiviranost za varčevanje z energijo.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.