Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.04.2018

pretežno jasno
Popoldne bo večinoma sončno, predvsem na severovzhodu bodo še lahko nastale plohe in posamezne nevihte. Krepil se bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 29 °C.
9°C | 24°C
torek, 24.04.2018
10°C | 24°C
sreda, 25.04.2018
12°C | 24°C
četrtek, 26.04.2018
12°C | 24°C
petek, 27.04.2018
12°C | 23°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.4.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Župan Turk podpisal pogodbo o sodelovanju pri ......


EVROPSKI PROJEKTI, €NERGIJA

| |
14.06.2017      19:58
A A

Župan Turk podpisal pogodbo o sodelovanju pri projektu NEKTEORajko Leban (GOLEA) in župan Milan Turk ob podpisu pogodbe. (Foto: David Verlič)
Rajko Leban (GOLEA) in župan Milan Turk ob podpisu pogodbe. (Foto: David Verlič)
Deli:

V sredo, 14. junija, je v Novi Gorici potekal slavnosti podpis pogodb sodelujočih občin v projektu NEKTEO - Nachhaltige Energie für Kommunen – Trajnostna Energija za Občine, ki se bo odvijal v okviru Programa sodelovanja Interreg V-A Slovenija-Avstrija. »S pomočjo projekta NEKTEO, v katerem so se združile slovenske in avstrijsko-koroške občine, želimo med drugim okrepiti znanje na področju učinkovite rabe in obnovljivih virov energije v občinah in ga prenašati tudi čez mejo,« je ob slavnostnem podpisu pogodb o sodelovanju dejal direktor Goriške lokalne energetske agencije (GOLEA) Rajko Leban. V projektu, ki je vreden približno 1,5 milijona evrov in bo trajal do leta 2020, sodeluje 34 občin, od tega 13 slovenskih. Na območju Primorske regije v projektu sodelujejo poleg GOLEE in Mestne občine Nova Gorica, ki sta partnerja v projektu, še občine Šempeter-Vrtojba, Renče-Vogrsko, Idrija, Cerkno, Miren-Kostanjevica, Tolmin ter Kanal ob Soči.

V okviru projekta bodo v naslednjih treh letih izvedli številne aktivnosti, med drugim bodo pripravili prikaz podatkov o rabi energije v sodelujočih občinah, načrt ukrepov učinkovite rabe energije in ciljnih vrednosti, izdelali skupno platformo o rabi energije v sodelujočih občinah in institucijah ter uredili čezmejni potujoči Nekteo ambasador energetske učinkovitosti, ki bo čezmejno izobraževalna potujoča mobilna prikolica s energetsko praktičnim prikazom uporabe skozi projekt razvitih orodij.

Občine bodo vzpostavile tudi čezmejno mrežo 55 energetskih vzorčnih točk (javne stavbe s energijskimi prihranki kot primeri dobre prakse), v severnoprimorski regiji 12, ki jih bodo označili in opremili. Obenem bodo v osmih javnih stavbah namestili sistem za daljinsko spremljanje porabe energije, ki bo uporabnikom in lastnikom neposredno zagotavljal povratne informacije o dejanski porabi energije, s čimer naj bi zvišal motiviranost za varčevanje z energijo.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.04.2018
Danes ni dogodkov.
26.04.2018 | Družabni dogodki
Tradicionalno kresovanje na Sv. Otu
26.04.2018 | Družabni dogodki
Rok koncert domačih skupin
30.04.2018 | Družabni dogodki
Tradicionalno postavljanje mlajev

Bodite prvi pri oddaji mnenja.