Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.02.2018

oblačno
Popoldne bo oblačno. Predvsem v južni in vzhodni Sloveniji bo občasno rahlo snežilo, drugod v notranjosti Slovenije bo količina padavin zelo majhna, v večjem delu zahodne Slovenije pa bo suho. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -1 do 3, na Primorskem do 7 °C.
2°C | 8°C
četrtek, 22.02.2018
4°C | 6°C
petek, 23.02.2018
4°C | 5°C
sobota, 24.02.2018
4°C | 8°C
nedelja, 25.02.2018
-2°C | -1°C
Opozorila
Sreda, 21.2.2018 ob 12h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 120 km na uro.
2°C
8°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Zaključni dogodek projekta T.I.P. - ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
23.04.2015      18:15
A A

Zaključni dogodek projekta T.I.P. - Integrirana čezmejna platformaDeli:

V četrtek, 23. aprila 2015, se je v sejni dvorani občine Gorica odvijal zaključni dogodek projekta T.I.P. - Integrirana čezmejna platforma, financiran v okviru Programa čezmejnega sodelovanja Slovenija-Italija 2007-2013 v vrednosti približno 1.200.000 EUR. Ob tej priložnosti so bili predstavljeni predlogi za razvoj čezmejnega območja Šempetra-Vrtojbe in Gorice po projektu T.I.P..

 

Projekt, ki je trajal 40 mesecev,  se bo sicer uradno zaključil 30. aprila. Pri njem so sodelovali SDAG, kot vodilni partner, občini Šempeter-Vrtojba in Gorica, Dežela Furlanija Julijska krajina in Autovie Venete, Ministrstvo za infrastrukturo Republike Slovenije, DARS in Slovenske železnice, RRA Severne Primorske in Log System, družba, ki spada v okvir Pristaniških oblasti v Benetkah. Partnerstva je tako združevalo glavne javne in zasebne deležnike, od katerih je odvisen razvoj čezmejnega logističnega kompleksa Šempeter-Vrtojba in Gorica

 

Cilj projekta, ki je bil v celoti dosežen, je bilo projektiranje in izvajanje ukrepov za strukturno (cestno in železniško) povezovanje in funkcionalno ter pravno usklajevanje čezmejnega logističnega kompleksa v vidu povečevanja vloge tega sistema v dobavnih verigah, ki se vzpostavljajo vzdolž glavnih evropskih koridorjev.

Pri projektu so bili doseženi tako konkretni rezultati, da so postala dela na železniških povezavah, skupaj z aktivnostmi iz strateškega projekta ADRIA A, eden od treh glavnih stebrov načrtovanja dejavnosti združenja EZTS GO in sicer povečanje zmogljivosti intermodalnega železniškega vozlišča Nova Gorica – Šempeter-Vrtojba-Gorica.

 

Enako konkreten je bil tudi zaključni dogodek, ki sta ga skupaj organizirala SDAG in občina Gorica.  Predstavljeni so bili namreč trije projektni predlogi, za katere partnerji pri projektu T.I.P. menijo, da so strateški za razvoj območja in bi z njimi po zaključku projekta želeli "nadgraditi" povezovanje cestnih in železniških osi ter funkcionalno povezovanje čezmejnih terminalov.

 

Sledila je okrogla miza s predstavniki institucij in panožnih združenj, ki so imeli zahtevno nalogo analizirati izvedljivost gornjih predlogov ter vzpostaviti sinergične vplive med političnimi strategijami in gospodarskimi interesi, ki jih institucije in druženja zastopajo ter navedenimi predlogi. Okroglo mizo je povezovala direktorica EZTS GO, Sandra Sodini.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.