Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 24.08.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 14, ob morju okoli 17 stopinj C.
13°C | 30°C
petek, 25.08.2017
16°C | 31°C
sobota, 26.08.2017
17°C | 32°C
nedelja, 27.08.2017
18°C | 32°C
ponedeljek, 28.08.2017
19°C | 34°C
Opozorila
Sreda, 23.8.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Začenja se izdelava celostne prometne ......


PROMET, EVROPSKI PROJEKTI

| |
01.06.2016      15:14
A A

Začenja se izdelava celostne prometne strategije Občine Šempeter-Vrtojba(Foto: Tomaž Nemec)
(Foto: Tomaž Nemec)
Deli:
V sredo, 1. junija, je župan Občine Šempeter-Vrtojba, mag. Milan Turk, skupaj s Cvetoslavom Gregorcem, direktorjem OMEGA consult d.o.o. iz Ljubljane, podpisal pogodbo za izdelavo Celostne prometne strategije Občine Šempeter-Vrtojba. Izvajalec bo za naročnika izdelal celostno prometno strategijo Občine Šempeter-Vrtojba v skladu s smernicami za pripravo celostne prometne strategije, zahtevami ministrstva za infrastrukturo in projektno nalogo.

Namen projekta »Celostne prometne strategije Občine Šempeter-Vrtojba« (CPS), ki ga sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Kohezijskega sklada, je celostno načrtovanje prometa, ki izhaja iz izkušenj dobrih praks mnogih evropskih mest, ki uresničujejo pristop, kjer so središče načrtovanja ljudje in višja kakovost bivanja. CPS bo prispevala k razvoju urbane mobilnosti in s tem k izboljšanju kakovosti zraka v mestih ter k boljši povezanosti urbanih območij z njihovim zaledjem, zmanjšanju prometnih zastojev, izboljšanju kakovosti življenjskega prostora v urbanih območjih in povečanju prometne varnosti. Oblikovanje in začetek izvajanja Strategije z vsemi spremljevalnimi aktivnostmi traja leto dni. V okviru CPS bodo potekale tudi aktivnosti v času Evropskega tedna mobilnosti, ki je vsako leto med 16. in 22. septembrom. Vrednost pogodbeno dogovorjenih storitev znaša z vključenim DDV 27.930,00 EUR.

Projekt je sofinanciran v okviru Operativnega programa za izvajanje Evropske kohezijske politike v obdobju 2014 – 2020, prednostna os št. 4: Trajnostna raba in proizvodnja energije in pametna omrežja, prednostna naložba št. 4.4: Spodbujanje nizkoogljičnih strategij za vse vrste območij, zlasti za urbana območja, vključno s spodbujanjem trajnostne multimodalne urbane mobilnosti in ustreznimi omilitvenimi prilagoditvenimi ukrepi, specifični cilj: Razvoj urbane mobilnosti za izboljšanje kakovosti zraka v mestih.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.08.2017
Danes ni dogodkov.
26.08.2017 | Družabni dogodki
Zaključna prireditev Oratorija 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.