Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

DANES
28°C
19°C
JUTRI
26°C
17°C

Vrata je odprl skupnostni center v Novi Gorici, ki je namenjen socialnim dejavnostim za posebej ranljive skupine

V ponedeljek, 19. julija 2021, je vrata odprl skupnostni center v Novi Gorici, ki je namenjen socialnim dejavnostim za posebej ranljive skupine. V nekdanjem samskem domu Primorja v Bidovčevi ulici v Novi Gorici sta poleg že obstoječe pro bono ambulante in zavetišča za brezdomce, ki je po prenovi večje, prostore dobile še dve novi stanovanjski skupini (skupaj dvanajst uporabnikov) za osebe z dolgotrajnimi težavami v duševnem zdravju in v duševnem razvoju, info točka za podporo ranljivim skupinam, kjer bodo lahko ljudje dobili informacije o vseh socialno-varstvenih programih na območju Mestne občine Nova Gorica, Občine Šempeter-Vrtojba in Občine Gorica in dnevni center za duševno zdravje. V centru za duševno zdravje s skupnostno psihiatrično obravnavo bodo potekale dejavnosti, namenjene podpori osebam s težavami v duševnem zdravju iz Gorice, Nove Gorice in Šempetra-Vrtojbe. Aktivnosti bodo potekale v sodelovanju z Zdravstvenim domom Nova Gorica. 

Za ta namen je EZTS GO, v okviru projekta  Salute-Zdravstvo, financiranega iz Programa Interreg V-A Italia-Slovenija 2014-2020, zagotovil skupaj 316.780,61 EUR.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi