Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

DANES
23°C
5°C
JUTRI
24°C
1°C
Deli

V tretji skupini občin prejemnic sredstev za brezplačni dostop do spleta tudi naša občina

Evropska komisija je objavila rezultate tretjega razpisa v okviru pobude WiFi4EU za brezplačni dostop do brezžičnega interneta na javnih mestih, ki je potekal septembra letos. Na razpis se je prijavilo približno 11.000 občin iz vseh sodelujočih držav, in sicer iz članic EU, Islandije in Norveške, so sporočili iz Bruslja. Skupna vrednost razpisa je 26,7 milijona evrov, bone v vrednosti 15.000 evrov pa bo prejelo 1.780 občin; poleg  31 slovenskih tudi Občina Šempeter - Vrtojba.

Denarna podpora v znesku 15.000 evrov na občino je namenjena izgradnji omrežij, ki se ne prekrivajo z zasebnimi ali javnimi brezplačnimi storitvami brezžičnega interneta primerljive kakovosti na istih javnih mestih. Pobuda WiFi4EU bo pripomogla k uresničevanju vizije, da bodo vse evropske vasi in mesta do leta 2020 v glavnih prostorih javnega življenja imeli prosto internetno povezavo.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi