Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, proti jutru pa se bo na severu in vzhodu delno razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah severne Slovenije od -3 do 0.
5°C | 13°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 13°C
petek, 24.11.2017
6°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
7°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
8°C | 9°C
Opozorila
Torek, 21.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

V občini pridobili novo električno polnilno ......


EVROPSKI PROJEKTI, €NERGIJA

| |
14.02.2015      13:34
A A

V občini pridobili novo električno polnilno mesto in tri kolesa s pomožnim električnim pogonomKolesa na električni pogon so najbolj praktična rešitev za vožnjo po mestu. (Foto: Golea)
Kolesa na električni pogon so najbolj praktična rešitev za vožnjo po mestu. (Foto: Golea)
Deli:

V petek, 13. februarja, je Goriška lokalna energetska agencija Golea v Novi Gorici v uporabo predala 4 električne skuterje, 14 koles s pomožnim električnim pogonom ter 4 električna polnilna mesta za različna električna vozila (kolesa, mopede, avte), ki jih je pridobila v okviru projekta Alterenergy, strateškega projekta Jadranskega programa čezmejnega sodelovanja IPA.

 

Namen omenjenega projekta je prispevati k trajnostni rabi energije v manjših občinah na območju Jadrana in spodbujati občane k ekološkemu delovanju v svojem okolju. Vanj je vključenih tudi pet primorskih občin: Šempeter-Vrtojba, Miren-Kostanjevica, Brda, Divača in Pivka. Razen briške, ki že ima svoje polnilno mesto, so s projektom Alterenergy ostale pridobile vsaka svoje polnilno mesto za električna vozila, ki so že na voljo za uporabo. V Šempetru jo najdete na parkirišču za Kulturno dvorano. Od prevoznih sredstev, so Brici prejeli dva električna skuterja, druga dva bosta na razpolago Golei, ki bo imela tudi dve kolesi. Preostala so razdelili med ostale štiri občine, ki so dobile vsaka po tri električna kolesa.

 

Tovrstna kolesa so idelana rešitev za premagovanje krajših razdalj in odlično nadomestilo za avto. Poleg tega, da so izjemno praktična za vožnjo po mestu, so tudi zelo varčna. In nenazadnje, za razliko od klasičnih, uporabniku pomagajo pri poganjanju, zaradi česar je na cilju vedno svež.

 

Kako bodo tri kolesa s pomožnim električnim pogonom uporabljali v občini Šempeter-Vrtojba, je župan Milan Turk za radio Koper povedal: "Nismo se še prav natančno odločili, za kaj jih bomo uporabljali. Če bi našli nekoga, ki bi z njimi lahko upravljal tudi v popoldanskem času in med vikendi, bi jih verjetno namenili tudi za turistično uporabo. Drugače jih bo uporabljala občinska uprava. Ta kolesa so pomembna zato, da ljudi osveščamo in jih spodbujamo k temu, da tudi sami rabijo alternativne vire energije."
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.