Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Danes bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Sredi dneva in popoldne bo ponekod pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
9°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Projektni predlogi iščejo partnerja


POSLOVNE, EVROPSKI PROJEKTI

| |
10.05.2012      13:57
A A

Projektni predlogi iščejo partnerja


Mreža Enterprise Europe Network obvešča podjetnike in podjetnice ter ostalo zainteresirano javnost o nekaterih aktualnih tujih projektnih predlogih, ki iščejo dodatne projektne partnerje med alimi in srednjimi podjetji ter raziskovalnimi organizacijami za skupno pripravo in prijavo projektov na trenutno odprte razpise programov EU. Morda med njimi najdete primernega tudi za morebitno vašo vključitev.


Deli:

PROJEKT: eLILA: European Ludic Interface Layer

PRIJAVITELJ: Špansko podjetje

PROGRAM: ICT PSP program

RAZPIS: CIP-ICT PSP-2012 – Theme 2, Objective 2.1 – Europeana and creativity

VRSTA SODELOVANJA: Namen projekta je prispevati k oblikovanju proizvodov in storitev z dodano vrednostjo, ki temeljijo na visoko kakovostnih digitalnih vsebinah za širšo (ponovno) rabo evropskih kulturnih virov in razvoj ustvarjalnosti ter poslovni razvoj.

Projekt predvsem želi:

 - določiti najboljše pogoje za nadaljnji razvoj evropskih ustvarjalnih in kulturnih zmogljivosti in industrijske prisotnosti na tem področju;

 - eksperimentirati z modeli, inovativnimi aplikacijami in storitvami za ustvarjalno (ponovno) rabo kulturnih virov, zlasti gradiva, ki je dostopno prek Europeane.

Prijavitelj projekta išče partnerje med raziskovalnimi institucijami-eksperti IPR in med podjetji, ki se zanimajo za uporabo in ustvarjanje iger z uporabo kulturnih vsebin za različne namene: izobraževanje, prosti čas, turizem, interaktivnost...

ROK ZA IZRAZ INTERESA ZA SODELOVANJE: 15. 5. 2012

ŠIFRA: PS-38/2012

 


PROJEKT: Handheld sensor for the detection of environmental toxins

PRIJAVITELJ: Turška zasebna univerza

PROGRAM: 7. okvirni program

RAZPIS:  NMP.2013.1.2-1 Nanotechnology-based sensors for environmental monitoring

VRSTA SODELOVANJA: Cilj projekta je razviti ročni senzor za odkrivanje okoljskih toksinov. Načrtovani senzor bo deloval na osnovi optično/električne detekcije in bo sposoben multipleksinga z uporabo niza senzorskih čipov/nanodelcev.Naprava mora biti sposobna zaznati organska topila, ker se nekateri okoljski toksini ne raztopijo v vodi.

Prijavitelj išče dodatne partnerje med MSP, večjimi podjetji, raziskovalnimi ustanovami in univerzami, ki imajo ekspertize in znanje na področju snovanja in izdelave elektronsko-optičnih naprav.

ROK ZA IZRAZ INTERESA ZA SODELOVANJE: čimprej!

ŠIFRA: PS-39/2012

 


PROJEKT: Ambient assisted living for elderly people through interactive digital terrestrial television

PRIJAVITELJ: Španski raziskovalni center

PROGRAM: AAL Iniciativa

RAZPIS: AAL Call 5 (2012)

VRSTA SODELOVANJA: Cilj projekta je razviti interaktivno komunikacijsko platformo, ki temelji predvsem na uporabi digitalne televizije (Digital Terrestial Television), ki omogoča »oddaljeno udeležbo« za starejše ljudi »z blagimi odvisnostmi«, ki živijo na podeželju, na geografsko razpršenih območjih.

Sistem bo deloval na podlagi komunikacijskih procesov, ki bodo posledica »nenavadnega obnašanja« teh ljudi, ki jih bo zaznalo omrežje senzorjev, ki bodo vključeni v različne naprave v gospodinjstvu. Platforma bo omogočila interaktivno komunikacijo z različnimi dobavitelji storitev, odvisno od dogodkov, ki jih zazna sistem senzorjev ali potreb uporabnikov, ki so jih izrazili.

Potencialni partner mora biti strokovnjak na področju telekomunikacij, še posebej za digitalne televizije (DTTV ali DTT). Vloga partnerja v projektu bo testiranje in/ali razvoj interaktivnih aplikacij DTT.

ROK ZA IZRAZ INTERESA ZA SODELOVANJE: čimprej!

ŠIFRA: PS-40/2012

 


PROJEKT: New software solution for aggregation, monitoring and publication of environmental and hazard risk data allocated to geographic coordinates

PRIJAVITELJ: Nemško podjetje

PROGRAM: ICT PSP program

RAZPIS: CIP-ICT PSP-2012

VRSTA SODELOVANJA: Projekt želi razviti novo spletno programsko rešitev za nacionalne in regionalne upravne organe, reševalne enote in druge zainteresirane javnosti. Spletna rešitev zlasti obravnava podatke o okoljskih nevarnostih ter možnostih tveganja in lahko omogoča podporo drugim upravnim nalogam in vzdrževanju. Podjetje išče partnerje iz vrst malih/srednjih podjetij, velikih podjetij, raziskovalnih organizacij in javnih organov z izkušnjami na področju sistemske integracije senzorjev. Partnerji, ki imajo izkušnje z demonstracijskimi aktivnostmi velikega obsega so še posebej dobrodošli.

ROK ZA IZRAZ INTERESA ZA SODELOVANJE: čimprej!

ŠIFRA: PS-41/2012

 


PROJEKT: Ime projektnega predloga še ni določeno

PRIJAVITELJ: Nemška organizacija

PROGRAM: 7. okvirni program

RAZPIS:  FP7-HEALTH-2013

VRSTA SODELOVANJA: Projektni konzorcij, ki pripravlja projektno prijavo za nadaljevanje že tekočega projekta išče MSP, ki bi ga zanimalo sodelovanje s konzorcijem, ki preiskuje vlogo disfunkcionalnih glialnih celic (predvsem astrociti) pri epilepsiji. Konzorcij v raziskavah uporablja funkcionalne (elektrofiziologija, slikanje) in molekularne tehnike za identifikacijo glialnih kanalov, receptorje in transporterje, ki so vključeni v/ali povzročanje epileptogeneze (epileptogenesis). Nastajanje novih spojin, še posebej reševanje funkcije astrocitov bo omogočilo nove antiepileptične terapije.

Področje delovanja MSP mora zajemati npr.: astrociti, Glialne celice, Kalijevi kanali, Kir kanali, Glutamat transporterji, GLAST, GLT-1, Glutamin sintetaze, connexin.

ROK ZA IZRAZ INTERESA ZA SODELOVANJE: čimprej!

ŠIFRA: PS-42/2012

 


PROJEKT: EMPATHY

PRIJAVITELJ: Italijanski konzorcij

PROGRAM: 7. okvirni program

RAZPIS:  FP7-ICT-2011-9

VRSTA SODELOVANJA: Konzorcij pripravlja projekt, ki se osredotoča na avtizem in je namenjen, da se vzpostavi široke baze podatkov, zbrane tako v laboratorijih kot tudi v realnem življenju. Prijavitelj in išče partnerja za diseminacijske aktivnosti s strokovnim znanjem na področju zdravja/IKT. Iskani partner mora biti strokovnjak za razširjanje informacij v znanstvenih in kliničnih skupnostih. Skrbel bo za vzpostavitev učinkovite spletne strani, vključno z odprtim spletnim prostorom za nalaganje eksperimentalnih podatkov, zbranih med projektom in razvitimi modeli.

ROK ZA IZRAZ INTERESA ZA SODELOVANJE: čimprej!

ŠIFRA: PS-43/2012

 


PROJEKT: Network for Exchange of Scientific Content in the Field of Biochemistry, Cell and Molecular biology, Biomedicine and Nanotechnology.

PRIJAVITELJ: Grška univerza

PROGRAM: CIP ICT PSP

RAZPIS: CIP ICT PSP Programme, Objective 2.2b. “Open Access to Scientific Content”

VRSTA SODELOVANJA: Splošni cilj projekta je spodbujati prost dostop do več vrst znanstvenih vsebin na področju biokemije, celične in molekularne biologije, biomedicine in nanotehnologije. Prijavitelj išče dodatne akademske in raziskovalne partnerje s strokovnim znanjem na področju bio-funkcionalizacije, tkivnega inženirstva, nano-naprav in celično-proteinskih interakcij.

ROK ZA IZRAZ INTERESA ZA SODELOVANJE: 9. 5. 2012

ŠIFRA: PS-44/2012

 


PROJEKT: Marie Curie ITN (International Training Network) in plant research

PRIJAVITELJ: Nemška univerza

PROGRAM: 7. okvirni program,

RAZPIS:  Marie Curie Actions – Initial Training Network (odprt bo v juniju)

VRSTA SODELOVANJA: Univerzitetni oddelek išče partnerje iz zasebnega sektorja za skupni projekt na področju ROS signalizacije v rastlinah. Projekt bo del Marie Curie mednarodne mreže za usposabljanje mladih v prvih letih akademske kariere.

Prijavitelj išče biotehnološka podjetja, ki delujejo na področju raziskav rastlin, prehranskega inženiringa in imajo svoj ​​oddelek za raziskave. Od potencialnega partnerja iz zasebnega sektorja se pričakuje, da bodo nudila dejavno podporo študentom doktorskega študija v okviru mreže.

ROK ZA IZRAZ INTERESA ZA SODELOVANJE: 31. 5. 2012

ŠIFRA: PS-45/2012

 


PROJEKT: Diagnosis, Decision and Assistance Platform for Older Adults

PRIJAVITELJ: Špansko malo/srednje podjetje

PROGRAM: AAL Iniciativa

RAZPIS: AAL Call 5 (2012)

VRSTA SODELOVANJA: Cilj projekta je razvoj odprte inteligentne platforme, ki podpira starejše, izboljšuje kakovost njihovega življenja in spodbuja aktivno staranje s podaljševanjem njihove samostojnosti in neodvisnosti.

Ta platforma bo ocenila uševne in telesne sposobnosti starejših oseb in zaznala, če obstaja določena stopnja kognitivnih sposobnosti, kar bo omogočilo zgodnjo diagnozo verjetnih nevrodegenerativnih bolezni ter bo omogočila, da se izvede samodejna in  ustrezna dodelitev »telecare« storitev, opirajoč se na trenutno stanje vsakega uporabnika. Platforma bo združila nabor storitev, ki bodo na voljo na osebni način, odvisno od potreb in zmožnosti vsakega uporabnika, so katerih bodo starejši lahko brez težav dostopali prek intuitivnega in prilagodljivega uporabniškega vmesnika.

Prijavitelj išče sledeče projektne partnerje:

  1. končne uporabnike, ki bodo nudili informacije o potrebah starejših odraslih in izvedli testiranje prototipa.
  2. Podjetje, specializirano za strojno opremo, senzorje in nadzor naprav na domu.
  3. Organizacijo specializirano za raziskave o starejših in o pomoči in oskrbi starejših.
  4. Raziskovalno organizacijo ali podjetje specializirano v znanju umetne inteligence.
  5. Poslovni partner-podjetje, specializirano za proizvodnjo in trženje prototipa.

ROK ZA IZRAZ INTERESA ZA SODELOVANJE: 15. 5. 2012

ŠIFRA: PS-46/2012

 

Več informacij in kontaktni podatki prijaviteljev aktualnih projektnih predlogov:  Sebastjan Rosa (05 663 77 13; sebastjan.rosa@zrs.upr.si)

 

Več aktualnih projektnih predlogov iščejo partnerje najdete na: http://www.een.si/ps/


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.