Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 18°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 18°C
torek, 24.10.2017
3°C | 20°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Projekt TRADOMO z osveščanjem in ......


PROMET, SOSED SOSEDU, EVROPSKI PROJEKTI

| |
23.04.2015      8:08
A A

Projekt TRADOMO z osveščanjem in promocijskimi aktivnostmi vabi k trajnostni mobilnostiUrip na šempetrskem trgu ob promociji trajnostne mobilnosti v okviru projekta TRADOMO.
Urip na šempetrskem trgu ob promociji trajnostne mobilnosti v okviru projekta TRADOMO.
Deli:

V sredo, 22. aprila, se je v Šempetru pri Gorici pod okriljem projekta TRADOMO odvijalo kar nekaj dogodkov. Projekt, ki spodbuja trajnostno mobilnost in dostopnost na slovensko-italijanski meji, je sofinanciran v okviru Programa čezmejnega sodelovanja Slovenija-Italija 2007-2013 iz sredstev Evropskega sklada za regionalni razvoj in nacionalnih sredstev.

 

Potujmo drugače, simpozij v okviru projekta TRADOMO, in regionalna konferenca PUMAS

 

Za strokovno pa tudi širšo javnost je na ta dan v Coroninijevem dvorcu potekal simpozij o trajnostnem prometu z naslovom Potujmo drugače. V okviru dogodka sta Milena Marega in Andrej Klemenc iz Regionalnega okoljskega centra predstavila Program promocije trajnostne mobilnosti. Program predvideva vrsto aktivnosti, ki bi prebivalce spodbudile k bolj pogosti odločitvi za hojo, kolesarjenje ali uporabo avtobusa na dnevnih poteh. Tomaž Frelih iz podjetja Četrta pot je predstavil sistem sledenja avtobusov in napovedovanja prihodov, ki se uvaja na mestnih avtobusih občine Šempeter-Vrtojba in Mestne občine Nova Gorica. Sistem bo pričel delovati v naslednjem mesecu in bo omogočal posredovanje prihodov preko ekranov, spletne strani in mobilnih telefonov. Ana Kobe Tavčar iz Mestne občine Nova Gorica je predstavila izkušnje s pripravo varnih poti v šolo. Te bodo po odstranitvi nevarnih točk omogočale, da bo več šolarjev lahko spet samih hodilo v šolo, namesto, da jih vozijo starši. Janet Klara Djomba iz Nacionalnega inštituta za javno zdravje pa je govorila o pomenu trajnostne mobilnosti za zdravje. Predstavila je prednosti vsakodnevne hoje ali kolesarjenja na delo, saj lahko s tem že na poti z in iz dela opravimo priporočeno količino zmerne fizične aktivnosti.

 

Predstavitvam je sledila kratka razprava, v okviru katere so udeleženci simpozija predstavili svoje poglede na predstavljene teme. Razvila se je zanimiva razprava o možnostih za spreminjanje potovalnih navad prebivalcev občine in ovirah za to.

 

Promocijski dogodek v okviru projekta TRADOMO na šempetrskem trgu

 

Občina Šempeter-Vrtojba je v dopoldanskih urah za širšo javnost na šempetrskem trgu organizirala še promocijski dogodek v okviru omenjenega projekta. Tema dogodka pa je bila spodbujanje javnega prevoza in trajne mobilnosti. V tem okviru se je odvijal program, kjer so sodelovali šola, vrtec, Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu v občini Šempeter-Vrtojba. Postavljena je bila stojnica z reklamnim materialom, poseben plakat, ki je bil ob tej priložnosti izdelan pa je mimoidoče seznanjal o novi aplikaciji za pametne telefone, ki bo omogočala sledenje mestnih avtobusov in napovedovanja prihodov.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.