Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
16°C | 26°C
ponedeljek, 03.07.2017
14°C | 27°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
18°C
27°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Podpis pogodbe za izvedbo gradbenih in ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
14.09.2012      12:06
A A

Podpis pogodbe za izvedbo gradbenih in obrtniških del na vodnjakih v Vrtojbi v okviru Projekta LivingFountainsDeli:

Danes, 14. septembra 2012, sta v Coroninijevem dvorcu župan Občine Šempeter-Vrtojba, mag. Milan Turk, in direktor podjetja Remont d.o.o. iz Ajdovščine, Matevž Jež, podpisala pogodbo za izvedbo gradbenih in obrtniških del na štirih vodnjakih v Vrtojbi. Dela bodo potekala skladno s terminskim načrtom projekta. Letos bo obnovljen vodnjak na Ulici 9. septembra, naslednje leto vodnjaka na Krožni cesti in na Zapučkah, v letu 2014 pa Vodnjak na Čukljah. Poleg tega bo v okviru projekta v okolici omenjenih vodnjakov urejen še prostor za oddih in druženje (tlakovanje, klopce, zazelenitev).

 

Investicija se bo izvajala v okviru Projekta LivingFountains – Oživljanje vodnjakov in kalov v čezmejnem območju, ki je sofinanciran v okviru 2. Javnega razpisa Programa čezmejnega sodelovanja Slovenija-Italija 2007–2013 iz sredstev Evropskega sklada za regionalni razvoj in nacionalnih sredstev. Vrednost investicije pa znaša 69.881,10 EUR za katero bo občina prejela 95 % nepovratnih sredstev (ESRR 85 %, nacionalno sofinanciranje 10 %).

Namen projekta je ohraniti kulturno krajino in kulturno dediščino vodnjakov, ki bogatijo čezmejno območje. Cilj projekta je obnoviti vodnjake kot spomenike kulturne dediščine ter oživiti dogajanje, povezano z zgodovinsko kulturno dediščino vodnjakov s poudarkom vključevanja mladih v poznavanje te vrste kulturne dediščine. Območje izvajanja projekta na slovenski strani je območje Mestne občine Nova Gorica, Občine Miren-Kostanjevica in Občine Šempeter-Vrtojba, na italijanski strani pa območje Občine Doberdob, Sovodnje in Portomaggiore. Aktivnosti poleg obnove izbranih vodnjakov obsegajo zbiranje gradiv o zgodovini vodnjakov z definiranjem vodnih učnih poti, organizacijo prireditev ob vodnjakih ter promocijo vključno z označevanjem vodnjakov in opredelitvijo Ceste vodnjakov.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.