Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 15.08.2018

pretežno oblačno
V prvem delu noči bodo padavine povsod ponehale. Proti jutru se bo od severa začelo jasniti, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do 20 °C.
19°C | 32°C
četrtek, 16.08.2018
16°C | 33°C
petek, 17.08.2018
16°C | 33°C
sobota, 18.08.2018
16°C | 34°C
Opozorila
Torek, 14.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
19°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Občina Šempeter-Vrtojba sprejela Celostno ......


PROMET, EVROPSKI PROJEKTI

| |
15.06.2017      15:50
A A

Občina Šempeter-Vrtojba sprejela Celostno prometno strategijoDeli:

Svetniki Občine Šempeter-Vrtojba so Celostno prometno strategijo Občine soglasno sprejeli 18. maja 2017 na redni seji Občinskega sveta Občine Šempeter-Vrtojba. Gre za strateški dokument izrednega pomena za trajnostno načrtovanje prometa in reševanje vseh s prometom povezanih izzivov na področju prometnega načrtovanja, hoje, kolesarjenja, javnega potniškega prometa in motornega prometa v občini.

 

Osnovni cilj izvajanja v prihodnjem petletnem akcijskem načrtu opredeljenih ukrepov  trajnostne mobilnosti je izboljšati kakovost bivanja zdajšnje in prihodnjih generacij v občini Šempeter-Vrtojba. Enakopravna obravnava vseh prometnih udeležencev (kolesarji, pešci, potniki, vozniki, idr.) bo prinesla zmanjšanje negativnih učinkov prometa na zdravje  in izboljšanje prometne varnosti ljudi z dvigom osveščenosti za trajnostno obnašanje. Hkrati se bo Občina na podlagi izdelane Strategije lahko potegovala za nepovratna evropska sredstva za njeno realizacijo.

 

Občina Šempeter-Vrtojba in izdelovalci Celostne prometne strategije Občine se lepo zahvaljujemo vsem sodelujočim za konstruktivne pripombe, kritike in pohvale, ki ste jih podali tekom enoletnega procesa priprave dokumenta. Strategija bo sicer vsaki dve leti revidirana in vsakih pet let prenovljena, ko bo javnost ponovno ključnega pomena za uspešno in učinkovito reševanje prometnih izzivov v občini.


Priloge:
PDF
Celostna prometna strategija Občine Šempeter-Vrtojba
90681_cps-sempeter-vrtojba.pdf (4,14 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.