Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.07.2018

pretežno oblačno
Zvečer bo še možna kakšna ploha ali nevihta, ponoči pa se bo ozračje umirilo. Prehodno se bo zjasnilo. Zjutraj pa se bo od zahoda zmerno pooblačilo, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 31°C
torek, 15.07.2018
17°C | 31°C
sreda, 17.07.2018
17°C | 31°C
četrtek, 18.07.2018
16°C | 32°C
petek, 19.07.2018
16°C | 34°C
Opozorila
Nedelja, 15.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Izobraževanja za zeliščarje namenjena ......


OBVESTILA, EVROPSKI PROJEKTI

| |
22.02.2018      15:43
A A

Izobraževanja za zeliščarje namenjena prebivalcem območja LAS V objemu soncaDeli:

Se ukvarjate z zelišči in bi radi vaše znanje izpopolnili? Bi radi postali "zeliščarji" pa ne veste, kako bi se tega lotili? Ustanova Fundacija BiT Planota v letu 2018 organizira sklop desetih zanimivih delavnic za zeliščarje, ki bodo potekale med 1. marcem in 4. oktobrom v Zeliščnem centru Grgarske Ravne oz. na terenu v bližnji okolici centra. Delavnice so namenjene vsem, ki jih zanima zeliščarstvo – lahko se z njim že ukvarjajo ali pa to šele načrtujejo, pa ne vedo, kako se tega lotiti. Na delavnicah v skupni vrednosti 60 ur, ki bodo večinoma praktično naravnane, boste spoznali vse o osnovah vzgoje in predelave zelišč, nekaj poudarkov bo tudi na trženju, zaključili bomo pa z zanimivo delavnico o povezovanju zeliščarstva s turizmom.  


Prijave do zapolnitve mest zbirajo na e-naslovu info@planota.si s pripisom »Prijava na zeliščarske delavnice« ali preko telefonskih številk 05 307 40 40 oz. 040 288 097 oz. preko spletnega obrazca.

 

Želite še več – postati mentor za zeliščarje?

Fundacija BIT planota vabi vse, ki bolje poznate zeliščarstvo, da se udeležite tudi treh bolj poglobljenih delavnic, ki bodo potekale med 6. in 20. septembrom 2018. Sestavljajo skupino mentorjev za zeliščarje, ki že poznajo osnove zeliščarstva in bi radi svoje znanje nagradili ter postali mentorji. Tematika usposabljanj bo zakonodaja s področja zelišč, davčni vidiki opravljanja zeliščarstva za različne pravne oblike ter trženje in embaliranje. Zaželeno je, da se udeležite celotnega sklopa delavnic, ni pa obvezno.  

 

Vsa usposabljanja so brezplačna in namenjena prebivalcem območja LAS V objemu sonca (Mestna občina Nova Gorica ter Občine Brda, Šempeter-Vrtojba, Renče-Vogrsko in Miren-Kostanjevica). Aktivnost poteka v okviru projekta sodelovanja »Integralni turistični produkt zeliščarske dediščine«, ki ga izvaja LAS V objemu sonca v sodelovanju s petimi LAS-i v Sloveniji. Projekt je sofinanciran iz Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja (EKSRP).
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.