Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, predvsem na vzhodu in severu pa delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 0 °C.
5°C | 13°C
petek, 24.11.2017
6°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
7°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
8°C | 9°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Izobraževalne delavnice za kmete in ponudnike ......


KMETIJSTVO, EVROPSKI PROJEKTI

| |
04.10.2012      15:18
A A

Izobraževalne delavnice za kmete in ponudnike storitev na podeželju v okviru projekta Kupujmo goriškoDeli:

Kmetijsko gozdarska zbornica Slovenije, Kmetijsko gozdarski zavod Nova Gorica, organizira v mesecu oktobru v sklopu izvajanja projekta »Kupujmo goriško« na območju LAS jugozahodnega dela severne Primorske sklop izobraževanj, s katerimi želijo obogatiti znanja ponudnikov kmetijskih pridelkov, izdelkov in storitev.

Na dveh lokacijah, v Vrtojbi in v Goriških Brdih, bodo izvedene po tri delavnice. Strokovnjaki in kmetje bodo udeležencem delavnic posredovali tako teoretična, kakor tudi praktična znanja in izkušnje s področja trženja lokalnih produktov – kaj moramo vedeti, če želimo prodajati na tržnici, katere so podlage za registracijo dopolnilne dejavnosti na kmetiji, kako predstaviti in prodati izdelke, pridelane in predelane na kmetiji, kako izračunati prodajne cene, kako pripraviti degustacijo na kmetiji, kako pospešiti prodajo naših pridelkov, kako pristopiti k predstavitvi lastne kmetije, kako uporabiti obstoječo platformo za pripravo lastne spletne prodajalne, kaj je partnersko kmeto-vanje ter predstavitev izkušenj kmetije, ki partnersko kmetuje in veliko drugih zanimivih informacij.

Izobraževanja so namenjena zlasti kmetom in ponudnikom storitev na podeželju, ki so se vključili v projekt skozi predstavitev svoje kmetije v brošuri »Kupujmo goriško«. Lahko pa se ga udeležijo tudi drugi kmetje območja LAS jugozahodnega dela severne Primorske, ki jih tovrstna tematika zanima in šele razmišljajo o neposredni prodaji ali o registraciji dopolnilnih dejavnosti na kmetiji.

Goriška Brda

  • Kako predstaviti in prodajati izdelke na kmetiji v soboto, 13.10.2012, v Vaškem domu v Gornjem Cerovem ob 16. uri

Gospa Mojca Polak z Višje strokovne šole za gostinstvo in turizem Maribor nam bo predstavila, kako uspešno izvedemo degustacijo vina in hrane, kako sami izdelamo kalkulacijo stroškov ter kako pospešimo prodajo naših izdelkov.
Gospa Irena Orešnik s Sirarske kmetije Orešnik bo predstavila svoje bogate praktične izkušnje pri izvajanju predstavitev in prodaje kmetijskih izdelkov na kmetiji – kako načrtovati predstavitev in kako pristopiti k predstavitvi svojih izdelkov glede na vrsto obiskovalcev.

  • Registracija dopolnilnih dejavnosti na kmetiji, neposredna prodaja pridelkov in izdelkov s kmetije in lastna izdelava spletne trgovine v torek, 16.10.2012, na Gradu Dobrovo ob 16. uri

Gospa Linda Kogoj, svetovalka za dopolnilne dejavnosti pri KGZS-Zavod GO, bo spregovorila o registraciji različnih vrst dopolnilnih dejavnosti na kmetiji.
Gospod Srečko Horvat, svetovalec za dopolnilne dejavnosti pri KGZS-Zavod GO nas bo seznanil s pogoji in možnostmi direktne prodaje pridelkov in izdelkov s kmetije.
Gospod Igor Klemenčič in Borut Kacin iz računalniškega podjetja cLoovis nas bosta naučila, kako si lahko sami izdelamo lastno spletno trgovino s pomočjo obstoječe internetne platforme.

  • Tržno komuniciranje in partnersko kmetovanje v četrtek, 18.10.2012, na Gradu Dobrovo ob 16. uri

Gospod Peter Studen z Ekološke kmetije Studen nam bo predstavil različne oblike partnerskega kmetovanja po svetu in nam posredoval svoje večletne praktične izkušnje pri partnerskem kmetovanju.
Gospa Tanja Verhovnik z agencije Verus iz Maribora bo poudarila pomen tržne komunikacije za uspešno prodajo kmetijskih pridelkov in izdelkov ter storitev na kmetiji: aktivno trženje, prepoznavnost ponudnika, izgled prodajnega mesta, promocija,odnos do strank in pridobivanje novih kupcev.

Vrtojba

  • Tržno komuniciranje in partnersko kmetovanje v ponedeljek, 22.10.2012, v Mladinskem centru Vrtojba ob 16. uri

Gospa Helena Golob s Kmetije Zahojnik bo z nami podelila lastne izkušnje pri prodaji kmetijskih pridelkov in partnerskem kmetovanju.
Gospa Tanja Verhovnik z agencije Verus iz Maribora bo poudarila pomen tržne komunikacije za uspešno prodajo kmetijskih pridelkov in izdelkov ter storitev na kmetiji: aktivno trženje, prepoznavnost ponudnika, izgled prodajnega mesta, promocija,odnos do strank in pridobivanje novih kupcev.

  • Registracija dopolnilnih dejavnosti na kmetiji, neposredna prodaja pridelkov in izdelkov s kmetije in lastna izdelava spletne trgovine v četrtek, 25.10.2012, v Mladinskem centru Vrtojba ob 16. uri

Gospa Linda Kogoj, svetovalka za dopolnilne dejavnosti pri KGZS-Zavod GO, bo spregovorila o registraciji različnih vrst dopolnilnih dejavnosti na kmetiji.
Gospod Srečko Horvat, svetovalec za dopolnilne dejavnosti pri KGZS-Zavod GO nas bo seznanil s pogoji in možnos-tmi direktne prodaje pridelkov in izdelkov s kmetije.
Gospod Igor Klemenčič in Borut Kacin iz računalniškega podjetja cLoovis nas bosta naučila , kako si lahko sami izdelamo lastno spletno trgovino s pomočjo obstoječe internetne platforme.

  • Kako predstaviti in prodajati izdelke na kmetiji v soboto, 27.10.2012, v Mladinskem centru Vrtojba ob 16. uri

Gospa Mojca Polak z Višje strokovne šole za gostinstvo in turizem Maribor nam bo predstavila, kako uspešno izvedemo degustacijo vina in hrane, kako sami izdelamo kalkulacijo stroškov ter kako pospešimo prodajo naših izdelkov.
Gospa Irena Orešnik s Sirarske kmetije Orešnik bo predstavila svoje bogate praktične izkušnje pri izvajanju predstavitev in prodaje kmetijskih izdelkov na kmetiji – kako načrtovati predstavitev in kako pristopiti k predstavitvi svojih izdelkov glede na vrsto obiskovalcev.


Na vseh predstavitvah je dobrodošlo vaše sodelovanje z vprašanji, lastnimi izkušnjami,... Za dodatne informacije lahko pokličete na izpostavo KSS v Biljah (tel.:05/3954263) oz. na izpostavo KSS
v Brdih (tel.:05/3959530)


Izobraževalne delavnice so sestavni del izvajanja aktivnosti projekta »Kupujmo goriško«, ki je sofinanciran s sredstvi Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja, 4. osi Programa razvoja podeželja Republike Slovenije za obdobje 2007-2013 - programa LEADER preko LAS jugozahodnega dela Severne Primorske.
Nosilec projekta je RRA d.o.o. Nova Gorica, partnerji v projektu so: Kmetijsko gozdarska zbornica Slovenije, Kmetijsko gozdarski zavod Nova Gorica; Mestna občina Nova Gorica; Občina Brda; Občina Šempeter-Vrtojba; Občina Renče-Vogrsko; Občina Miren-Kostanjevica in Turistična zveza TIC Nova Gorica.
Organ upravljanja za Program razvoja podeželja Republike Slovenije za obdobje 2007-2013 je Ministrstvo za kmetijstvo in okolje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.